Dni Druku 2013

III Dni Druku Digicom 2013

 

 

Szanowni Państwo !

 

Na początku chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim Klientom i naszym Partnerom za przybycie na III edycję Dni Druku, które odbyły się w dniach 16-18 października 2013 roku w naszej siedzibie w Zgierzu.

 

III Dni DrukuTo znakomita okazja, żeby na spokojnie porozmawiać oraz pokazać nowe maszyny i technologie. Na dużych targach zazwyczaj nie ma możliwości żeby poświęcić Klientowi więcej niż 15 minut, a u nas każdy Klient mógł pytać o wszystko i testować do woli. Staramy się być blisko Klienta i zapewnić mu wszechstronne wsparcie. Tym właśnie różnią się nasze "drzwi otwarte" od dużych masowych imprez targowych!

 

 

Trudno ocenić, które urządzenia cieszyły się największą popularnością, ponieważ pokazaliśmy bardzo szeroki zakres urządzeń dla poligrafii i reklamy, dlatego każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie.

 

III Dni DrukuZ dużych urządzeń, prezentowaliśmy wspólnie z p. Pawłem Kujawą z firmy Alma Trend, plotery wielkoformatowe Roland VersaArt drukujące w technologii solwentowej oraz nowatorską przystawkę do druku tuszami hybrydowymi w technice UV. Krzysztof Lewandowski z firmy Agraf pokazał niebanalne możliwości druku kolorami metalicznymi na termotransferowym ploterze drukująco-tnącym Summa DC4. Jako uzupełnienie tej oferty zaprezentował najnowszą wersję plotera tnącego Summa S2-Class.

III Dni DrukuMaszyny do "mniejszego" druku to oczywiście nasze sztandarowe produkty dla biur, instytucji, agencji reklamowych i firm poligraficznych - czyli drukarki i urządzenia wielofunkcyjne marki Develop prezentowane wspólnie z Grzegorzem Kajzerem z Develop Polska oraz szybkie powielacze Riso przedstawiane z prawdziwą pasją przez p. Piotra Sznitko z Riso.

 

 

 

Dla naszych wystawców na szybko wydrukowaliśmy na maszynie produkcyjnej Ineo+ 6000L kilkustronicowe katalogi, które następnie były automatycznie poskładane i zszyte w module finiszera.

 

III Dni DrukuOfertę małych drukarek uzupełniała drukarka OKI potrafiąca drukować z białym kolorem na papierach termotransferowych - tym sposobem można przenieść obraz na niemalże każdą niestandardową powierzchnię, a więc nie tylko na koszulki, niezależnie od koloru podłoża.

 

 

 

 

To chyba dobre miejsce, żeby wspomnieć o najbardziej nietypowej drukarce w tegorocznej edycji Dni Druku, a mianowicie o drukarce 3D marki LeapFrog zaprezentowanej przez Mirosława Jaskulowskiego z firmy Printila.

 

III Dni DrukuNa żywo mogliśmy zobaczyć proces powstawania różnych brył. Metoda druku może i nie jest najszybsza, ale i tak proces powstawania i koszt wykonania jest zredukowany do minimum. Możliwości tego urządzenia to duży krok na przód w porównaniu do tradycyjnej metody powstawania prototypów i części zamiennych z tworzywa sztucznego. A wybór tworzyw jest coraz szerszy - można już nawet "drukować" z przezroczystego materiału t-glase.

I tym sposobem doszliśmy do "maszyn wykończeniowych" używanych w poligrafii i introligatorni.

 

III Dni DrukuWszystkie te urządzenia, zarówno małe jak i duże, prezentował najbardziej aktywny wystawca, a mianowicie Adrian Dźbikowicz z firmy Riset Polska. A miał co pokazywać, ponieważ jego firma sprowadziła do nas najwięcej sprzętu. Można było zobaczyć m.in. dużą i wszechstronną wycinarkę AeroCut Quatro oraz jej mniejszą kuzynkę VersaTrim, a także różne falcerki, perforatory, wiertarki oraz złociarkę i kaszerówkę.

 

Na koniec, raz jeszcze chcieliśmy podziękować tym wszystkim odwiedzającym, których nie zniechęciła deszczowa pogoda. Życzymy im oraz sobie, owocnej współpracy handlowej i wielu sukcesów na rynku reklamy i poligrafii. Jednocześnie zapraszamy na kolejną edycję, która na pewno odbędzie się w przyszłym roku. Rok w reklamie to sporo czasu, więc na pewno będzie wiele nowych urządzeń i technologii godnych zaprezentowania. 

 

FOTORELACJA

 

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

III Dni Druku III Dni Druku III Dni Druku

 

Możesz także zobaczyć większe zdjęcia w naszym albumie na FaceBook'u.

 


 

 

W tym roku można było zobaczyć i przetestować urządzenia prezentowane przez:

 

Agraf

Pierwszym zaproszonym przez nas wystawcą jest firma Agraf z Łodzi specjalizująca się głównie w ploterach tnących i drukujących. Zaprezentowany zostanie nowy cutter Summa S2-Class S160-T - następca bardzo udanej i cenionej przez użytkowników konstrukcji z serii S-Class. Ma on jeszcze bardziej wyśrubowane parametry prędkości, nacisku i dokładności cięcia, co czyni go godnym następcą. Drugim urządzeniem tej firmy będzie stołowy ploter UV - DCS UV 1014 pozwalający na druk bezpośrednio na każdym podłożu (tworzywa sztuczne, drewno, stal, szkło i ceramika) z dodatkowym kolorem białym, który znacznie rozszerza możliwości druku.

Alma Trend

Niewątpliwie głównym tematem tegorocznych “Dni Druku” w firmie Digicom, będzie zaprezentowana po raz pierwszy na niedawnym Festiwalu Druku w Warszawie, przeróbka plotera solwentowego na ploter UV. Modyfikacja jest stosunkowo prosta i tania, a cały system składa się właściwie tylko z promiennika światła UV oraz nowych specjalnych tuszy hybrydowych UV-S. Prezentacji dokona firma Alma Trend, a jej eksperci z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące tej nowej, rewolucyjnej technologii.

Develop

Specjalizujemy się w sprzedaży i serwisie urządzeń marki Develop, dlatego wraz z naszym Partnerem, firmą Ben, zaprezentujemy wydajne drukarko-kopiarki Ineo+ 224 (kolorowa) oraz Ineo 654 (czarno biała). Pokażemy również jedną z naszych największych drukarek produkcyjnych - wielofunkcyjną drukarkę Develop Ineo+ 6000, którą można wyposażyć w bogatą gamę akcesoriów, m.in. podajniki, kasety, tace odbiorcze z sortowaniem, osuszacz, inserter, finiszer zszywający, dziurkacz i wiele innych opcji.

Megaplot

Zaprezentujemy posiadane przez nas urządzenia firmy MegaPlot. Są to lasery QSL 11 i QSL 32 do grawerowania i znakowania oraz ploter termiczny do cięcia styropianu i styroduru.

Riset

Swoje urządzenia pokaże również firma Riset Polska, specjalizująca się we wszelkich maszynach poligraficznych i introligatorskich. Prezentacja będzie obejmowała następujące urządzenia: wycinarka AeroCut Quatro, wycinarka VersaTrim, perforator do kalendarzy i bindowania CBX100, zaciskarka do CBX100, wiertarka do papieru FP100, złociarka FT-10, kaszerówka MX24 Fastback 20 oraz falcerka F43N.

Riso

Powielacze cyfrowe Riso idealnie wypełniają lukę pomiędzy kserografami a techniką offsetową. Zaprezentujemy najszybsze urządzenie Riso RZ 1070 E (format A3, 1 kolor, 180 str/min). Pozwala ono na wykonanie 1000 kopii w niecałe 6 minut przy koszcie ok. pół grosza za kopię. Drugą prezentowaną maszyną będzie pełnokolorowy powielacz Riso ComColor 3050 - jedna z najnowocześniejszych i najszybszych drukarek kolorowych na świecie!

Printila

W tej edycji “Dni Druku” niespodzianka będzie miała zupełnie inną formę niż poprzednio. Zdecydowaliśmy się pokazać bardzo ciekawe i rzadko spotykane na rynku urządzenie, a mianowicie DRUKARKĘ 3D! Zapewne większość z Państwa nigdy wcześniej nie spotkała się z tego typu drukarką. Będzie można zobaczyć ją podczas pracy, ocenić jej możliwości oraz porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie druku trójwymiarowego z firmy Printila.

 

 

III Dni Druku Digicom 2013

 Drukarka Leapfrog Creatr Dual-extruder to rewolucyjne urządzenie, idealne do rozpoczęcia przygody z drukiem przestrzennym. Pozwala ona na druk z tworzyw ABS, PVA, PLA, Laybrick oraz wkrótce z nowych materiałów takich jak Nylon i Plywood. Wspomniana drukarka to zaawansowana wersja, która ma dwie dysze/wytłaczarki. Umożliwia to drukowanie jednego modelu z dwóch kolorów lub z dwóch różnych materiałów. Drukarka 3D Creatr oferuje również jeden z największych obszarów zadruku - 220x250x200 mm co daje ponad 10dm³!

 


Strona głównaStrona główna

POLECAMY

Plotery

Nowe produkty

Brak nowych produktów

Kontakt

email: biuro@digicom.com.pl
tel. +48 42 715-43-96

pracujemy w godzinach
800-1600


więcej informacji ...

LiveZilla Live Help
Mapa strony Kariera Kontakt

Copyright 1992 - 2013 Digicom Centrum Druku Cyfrowego