Riso ComColor 9050

Prosimy o zgłoszenie zapytania cenowego za pomocą formularza kontaktowego.Przyspiesz swoją komunikację biurową

Najszybszy druk kolorowy świata

RISO przedstawia serie pełno-kolorowych drukarek ComColor™ - to trzy potężne linie urządzeń dedykowane do wysokonakładowych wydruków przy bardzo wysokiej prędkości. Zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić łatwość obsługi, dzięki czemu nie wymagają one praktycznie żadnego szkolenia dla operatorów. Co więcej, są one również bardzo ekonomiczne - koszty związane z działaniem i obsługą urządzeń oraz materiały eksploatacyjne takie jak papier i atrament determinują wyjątkową relacje kosztów do wydajności. Dodatkowo w urządzeniach pracujących w technologii atramentowej jest zdecydowanie niższy poziom zużycia energii niż w tradycyjnych systemach używających wysokich temperatur do utrwalania wydruków. To wszystko składa się na idealne rozwiązanie przy zapotrzebowaniu na wysokie prędkości i nakłady, wszechstronny kolorowy wydruk oraz wydajność i łatwość obsługi.

ComColor 9050ComColor 7050ComColor 3010

Najszybsza na świecie

ComColor 9050

Z prędkością 150 stron na minutę*1, ComColor 9050 jest najszybszą drukarką pełno- kolorową na świecie*2, potrafi skompletować dokument 1000 stronicowy w trochę ponad 6 minut. To wysokiej klasy urządzenie jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem dla zastosowańwrażliwych na opóźnienia lub odbiorców produkujących bardzo wysokie nakłady, takich jak dostawcy usług druku, fabryki lub duże biura.

ComColor 7050

Wszechstronność i wysoka prędkość

Urządzenie ComColor 7050 oferuje wszystkie funkcje oraz wszechstronność i wygodę jak w ComColor 9050, ale jest pakietem przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników. ComColor 7050 to standardowy model, przeznaczony dla biur, departamentów druku i szkół. Pracując z prędkością 120 stron na minutę*1, potrafi skompletować 1000 stronicowy dokument w czasie trochę ponad osiem minut, co stawia ComColor 7050 jako idealne rozwiązanie dla większości zastosowań.

ComColor 3010

ComColor 3010 oferuje wszystkie dostępne prędkości, moc i wszechstronność potrzebne do szybkiego tworzenia profesjonalnie wyglądających, kolorowych dokumentów. Obsługa wielu przydatnych funkcji oraz starannie zaprojektowanego interfejsu użytkownika jest zarówno wszechstronna jak i niezwykle prosta. A prędkość drukowania 90 stron na minutę*1 pozwala na skompletowanie 1000 stronicowego dokumentu w nieco ponad 11 minut. Model jest idealny do dużych nakładów dokumentów wielostronicowych wykorzystywanych m.in. w biurach i szkołach.

Wysoki nakład, wysoka funkcjonalność

Drukarki ComColor serii są nie tylko niezwykle szybkie - są również przygotowane do intensywnego użytkowania przy dużych nakładach druku. Maksymalna pojemność papieru w podajnikach to 2500 arkuszy*3*4*5 lub 1000 arkuszy*3*8, dzięki czemu można wykonywać wysokie nakłady bez konieczności interwencji operatora. Dodatkowo jeden komplet pojemników z kolorami CMYK*9 zawiera ilość atramentu wystarczająca do wydrukowania ponad 60 000 stron A4*10. To wszystko gwarantuje że można po prostu zlecić drukowanie, a następnie zająć się innymi czynnościami.

 

 

Kompaktowa budowa

Zestaw mierzy zaledwie 121 cm szerokości i 102 cm*11 wysokości, drukarki ComColor to wszechstronne i wydajne rozwiązania zapakowane w kompaktową i zwartą obudowę. Zestawy te zmieszczą się prawie wszędzie co w połączeniu z nowoczesnym wyglądem daje idealną propozycję dla współczesnych biur.

Oszczędność ComColor

Urządzenia z serii ComColor są niezwykle oszczędne, charakteryzują się niewiarygodnie niskim koszt wydruku strony w pełnym kolorze. Ich zdumiewające szybkość i łatwość obsługi to także mniejszy koszt związany z wyprodukowaniem dokumentów. Dodajmy jeszcze niski pobór energii elektrycznej a otrzymamy potężne systemy drukowania z pełnym zadowoleniem nawet najbardziej oszczędnych.

FoeceJet engine technology - Riso ComColor

Liniowo drukujące głowice o wysokiej prędkości pracy

Technologia druku FORCEJET™ opiera się na atramencie o wysokiej wydajności opracowanym dla wymagających zastosowań komercyjnych. Cztery szerokie, liniowe głowice atramentowe (cyan, magenta, yellow, black) są ustawione równolegle, co umożliwia kolorowy druk na formacie A3*4*5 / A4*8 w jednym przebiegu. Osiem kroków dozowania kropli atramentu zapewnia doskonałe wyniki nawet przy bardzo wysokich prędkościach druku.

Wysoka prędkość drukowania w dupleksie

 

Drukowanie po obu stronach papieru jest równie łatwe jak drukowanie jednostronne. Gdy jedna strona arkuszu zostanie zadrukowana, papier jest odwracany w specjalnym jednoprzebiegowym module, a następnie arkusz zadrukowywany jest po drugiej stronie. Ten innowacyjny mechanizm osiąga zadziwiającą prędkością wydruku: 75 arkuszy w dupleksie / 150 stron na minutę w simpleksie*4*12 lub 60 arkuszy w dupleksie / 120 stron na minutę w simpleksie*5*6*12 lub 45 arkuszy w dupleksie / 90 stron na minutę w simpleksie*8*12, jest to znaczna poprawa wydajności a także zmniejszenie zużycia papieru.

 

Prosta ścieżka dla stabilnego przejścia papieru

Prosta ścieżka papieru przebiega horyzontalnie pod głowicami drukującymi, pomaga to w osiągnięciu wysokiej prędkości druku przy minimalnym druku offsetowym. Wiele czujników i silników daje bardzo dokładną kontrolę podawania papieru, tak aby dokładnie dopasować ilość atramentu podawanego z głowic drukujących.

Specjalny szybkoschnący atrament

RISO opracowała dla serii ComColor specjalne, szybkoschnące farby na bazie oleju, dzięki temu możliwe jest bardzo szybki druk dwustronny. Atrament jest także odporny na działanie wody co w połączeniu z możliwością drukowania na obu stronach sprawia, że seria ComColor jest idealna do zastosowań biznesowych na najwyższym poziomie.

Szeroki zakres obszaru zadruku

Przy użyciu opcjonalnej tacy podającej, seria ComColor może obsługiwać format papieru do 340 × 550 mm. Maksymalny obszar zadruku to 314 × 548 mm*4*5 lub 210 × 544 mm*8.

*1: A4 podawany dłuższą krawędzią, simpleks, wydruk ciągły, papier zwykły (85 g/m2) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3). Użyty wzorzec: Print measurement pattern [Color measurement sample 2 (JEITA standard pattern J6)]
*2: A4 podawany dłuższą krawędzią, simpleks, wydruk ciągły w trybie standardowym, na podstawie kolorowych drukarek biurowych za pomocą arkuszy dostępny na rynku od maja 2009 roku. (Źródło danych: RISO)
*3: Przy użyciu papieru zwykłego (85 g/m2).
*4: Dostępne dla ComColor 9050
*5: Dostępne dla ComColor 7050
*8: Dostępne dla ComColor 3010
*9: Pojemniki na atrament o pojemności 1000 mililitrów
*10: A4 simpleks, oryginał RISO z standardami koloru (cyan, magenta, yellow, black – pokrycie całkowite 20 %) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3).
*11: Jednostka główna ComColor z tacą odbioru wydrukiem do dołu.
*12: A4 podawany dłuższą krawędzią, wydruk ciągły, papier zwykły (85 g/m2) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3). Użyty wzorzec: Print measurement pattern [Color measurement sample 2 (JEITA standard pattern J6)]
*13: A4, podawany dłuższą krawędzią, jednostronnie
*14: Dla papierów mniejszych niż B4

Zaprojektowane do łatwej obsługi

ComColor panel

Kolorowy ekran dotykowy

Duży 8,5-calowy ekran dotykowy LCD umożliwia wykonywanie w prosty sposób wszelkich operacji. Poszczególne ekrany są logicznie zaprojektowane i rozmieszczone, dodatkowo można umieścić skróty do najczęściej używanych poleceń na górze ekranu, aby przyspieszyć cały proces drukowania.

 

Diody LED

Duże, czytelne diody LED informujące o operacjach i ostrzeżeniach są widoczne z dużej odległości i nie wymagają obecności przy urządzeniu.

Czytelne czcionki

Czcionki dla wszystkich ekranów został specjalnie dobrane i zoptymalizowane dla dużej czytelności dla użytkownika.

Sygnalizacja dźwiękowa

System ostrzeżeń i powiadomień dźwiękowych, dociera na cały pokój w którym jest zainstalowane urządzenia. Dzięki temu eliminujemy konieczność pobytu w kontakcie wzrokowym z urządzeniem podczas drukowania prac.

Czytelna kolorystyka

Wszystkie kolory w panelu sterowania LCD, przycisków na ekranie dotykowym, diod LED, sterownika drukarki, konsoli, itp. zostały starannie wybrane, aby zapewnić maksymalną przystępność i czytelność.

Tryb przerwania

Jeśli masz pilną pracę, ale drukarka jest w środku drukowania wysokonakładowego zadania, można użyć funkcji przerwania, wykonać interesujące Cię kopie, a następnie zwolnić zatrzymane zadanie.

Dostęp bezpośredni

Wszystkie główne funkcje wyświetlane są na ekranie dotykowym, dodatkowo dla wygody można umieścić skróty do najczęściej używanych poleceń umiejscowionych na górze panelu.

Uchwyty kaset

Uchwyty do kaset są zaprojektowany z myślą o łatwości użycia: można chwytać rękę z góry lub od dołu. Jest to szczególnie istotne dla ludzi używających wózków inwalidzkich.

010.jpg

Dostęp z przodu

Dwie przednie pokrywy umożliwiają szybki i łatwy dostęp do środka drukarki. Tak więc zmiana tuszu lub usuwanie zaciętego papieru jest szybka i prosta.

011.jpg

Kolor tacy

Kolory tac odbiorczych są starannie dobrane tak, aby pojawienie się arkuszy papieru było szybko zauważalne.

012.jpg

Kopiowanie i skanowanie

Skaner HS4000 - dodanie opcjonalnego modułu kolorowego skanera powoduje, że drukarka oferuje łatwość i wygodę konwencjonalnej kolorowej kopiarki, ale ze znacznie większą prędkością. Dzięki wysokiej szybkości 40 stron / minutę*13, pojemności 100 arkuszy*14 i możliwość automatycznego skanowania jedno i dwustronnego oryginału, skaner wykona zadanie szybko i sprawnie, pozwalając na kopiowanie materiałów lub skanowanie ich do komputera.

 

 

013.jpg

Wybierz układ

Możesz wybierać spośród gotowych szablonów / opcji wykańczania wyświetlanych na ekranie. Szybki dostęp do najczęściej używanych układów sprawia, że obsługa jest szybsza i wygodniejsza.

014.gif

Wykonywanie dodatkowych kopii

Dane ostatniego zadania skanowania są przechowywane w pamięci, co pozwala wykorzystania ich do wykonania dodatkowych kopii dokumentu. Ze względów bezpieczeństwa, funkcja ta może być wyłączona.

015.gif

Nagłówek i stopki stron

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych dokumentów w edytorze tekstu można dodać nagłówek / stopkę, takie jak numer strony i datę.

016.gif

Skanowanie z ADF & funkcja wstrzymania / łączenia

Jeśli masz dokument oryginału złożony z większej ilości stron niż pojemność automatycznego podajnik (100 arkuszy), możesz użyć funkcji skanowania z wstrzymaniem i dokładanie kolejnych partii dokumentów uzyskując maksymalnie 1000 arkuszy jednostronnych lub 500 arkuszy w trybie skanowania dwustronnego.

 

Usuwanie cienia skanowanej książki

Podczas skanowania książek lub czasopism, spotykany jest często cień w środku skanu. Ta użyteczna funkcja automatycznie usuwa ten efekt.

017.gif

Skanowanie oryginałów o różnych rozmiarach

Funkcja umożliwia skanowanie i łączenie oryginałów o różnych rozmiarach w jeden dokument*.
*Dostępne dla ComColor 9050 / 7050

018.gif

Usuwanie koloru tła

Ta przydatna funkcja pozwala zmniejszyć intensywność lub usunąć kolor tła oryginałów wydrukowanych na kolorowym papierze.

019.gif

Zaawansowane wsparcie dla wszystkich wydruków biurowych

Drukowanie wielu stron dokumentu na jednym arkuszu

Funkcja umożliwia łączenie wielu kopii na tej samej stronie lub kopie wielu stron na jednym drukowanym arkuszu. Wykorzystując tą funkcję możemy wydrukować obszerne dokumenty w łatwym do odczytaniu formacie oszczędzając tym samym papier.

wiele stron na arkusz

Sortowanie / wkładanie przekładek

Funkcja sortowania grupuje wydruki na dwa sposoby. Przy wyborze opcji „Sort” najpierw kopiowane są zestawy kopii pierwszej strony, potem drugiej itd. Przy wyborze opcji „Group” drukowane są kopie zestawu całego dokumentu. Dostępna jest też funkcja „Slip sheet” wstawiająca pomiędzy zestawami kopii dokumentu dodatkowy, przesunięty względem wydruków arkusz rozdzielający.

sortowanie

 

Dodawania okładki

Umożliwia użycie wcześniej wydrukowanej strony lub kolorowego arkusza, jako przedniej lub tylnej okładki.
022.gif

Kontrola gammy / podgląd zmian

Kontrola gammy pozwala na dostosowanie kontrastu i nasycenia kolorów dla obrazów, które są źle zdefiniowane, zbyt ciemne lub zbyt jasne. Dostępna jest także możliwość modyfikowania ustawień dla każdego koloru. Dwie metody pozwalają na wybranie najlepszego procesu dla półtonów (wydruk pełno-kolorowy lub czarno-biały) w celu uzyskania najlepszego rezultatu.

 Kontola gammy

Wygładzanie linii

Czasami, zwłaszcza w przypadku drukowania dużych czcionek lub ilustracji, krawędzie linii stają się postrzępione. Funkcja wygładzania linii pomaga zmniejszyć lub wyeliminować ten efekt.

Wygładzanie linii

Znak wodny

Dostępna jest funkcja dodawania na wydrukach znaków wodnych takie jak “Poufny”, “Ważny”. Możne dowolnie definiować dla nich, rozmiar czcionki, pozycje i kolor.

Znak wodny Riso

Kontrola dostępu

Kontrola użytkownika

Dołączone oprogramowanie RISO dostarcza sieciowy monitor administratora i moduł kontroli użycia drukarki. Informacje takie, jak liczniki wydruków, rodzaj papieru, dodatkowe procesy, uwagi do prac itp. mogą być oglądane z komputera administratora i zapisywane do pliku CSV w celu późniejszej analizy. Pozwala to na efektywne zarządzanie działaniami i zapewnia prawidłową eksploatacji drukarki pomiędzy departamentami.

026.gif

Drukowanie poufnych dokumentów (kod PIN)

Dokumenty poufne muszą być przechowywane z dala od niepowołanych osób – także wtedy gdy są one drukowane. Zabezpieczenie drukowania kodem PIN pozwala to zrobić. Wystarczy podczas wysyłania zadania do drukarki zdefiniować i wprowadzić kod PIN (maksymalnie osiem cyfr). Następnie aby wydrukować swoje zadanie, należy wprowadzić ten sam kod PIN na panelu sterowania. Wydruk następuje nawet jeśli są inne zadania w kolejce do drukowania, gwarantuje to, że osoby nieupoważnione nie zobaczyć naszych poufnych dokumentów.

027.gif

Zapisywanie do folderu / kod bezpieczeństwa PIN

Funkcja zapisu do folderu pozwala na zapisywanie danych w drukarce - z komputera lub bezpośrednio z skanera – dokumenty mogą być wydrukowane niezwłocznie lub w późniejszym czasie. Zapisane dane można wysyłać na kilka sposobów: bezpośrednio do komputera PC za pomocą przeglądarki internetowej, do udostępnionego folderu na komputerze, do serwera PC aby udostępnić je grupie użytkowników (dostępy dla grup mogą być ograniczone do ich indywidualnych udostępnionych folderów), do pamięci zewnętrznej USB, na adres e-mail. Jeśli dane są poufne, można zabezpieczyć dokumenty przechowywane na dysku twardym kodem PIN, uniemożliwiając tym samym dostęp do nich osobom nieupoważnionym.

028.gif

Oszczędność

Tryb automatycznego koloru

Jest to tryb dedykowany do drukowania dokumentów złożonych ze stron kolorowych i monochromatycznych. Automatycznie wykrywana jest obecność koloru na każdej ze stron dzięki czemu uzyskujemy redukcje użycia atramentu i oszczędność kosztów.

Automatyczny kolor

Wykrywanie i pomijanie pustych stron

Automatycznie wykrywane są i pomijane puste strony dokumentu w celu oszczędności papieru i czasu. Determinuje to niższe koszty.

Wykrywanie pustych stron

Ustawienia oszczędności energii

Aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, panel dotykowy wyłącza się po zdefiniowanym przez użytkownika czasie. Naciśnięcie jednego przycisku przywraca go z powrotem do życia. Ponadto drukarka przechodzi w tryb uśpienia po określonym czasie, co minimalizuje zużycie energii przy jednoczesnym utrzymaniu urządzenia w gotowości do niemal natychmiastowej pracy.

Akcesoria

System RIP wyposażony w Adobe Postscript 3™

Umożliwia drukowanie danych w PostScript-cie stosowanym w oprogramowaniach DTP. Przetwarzanie i przechowywanie jest bardzo wydajne, dzięki zastosowaniu procesora Intel Core™ 2 Duo oraz dysku twardego o pojemności 320 GB. System wyposażony jest w 139 czcionek z możliwością doinstalowania dodatkowych. Można polegać na sile Adobe PostScript 3 przy drukowania nawet najbardziej skomplikowanych i rozbudowanych wizualnie dokumentów.

RIP Riso z Adobe Postscript 3

Szablony drukowania

Papier firmowy, loga itp. mogą być przechowywane i ustawione jako szablony, gotowe do dołączania do poszczególnych zadań. Ta przydatna funkcja jest idealna do drukowania oficjalnych komunikatów, biuletynów firmowych lub innych aplikacji wymagających spójnego formatu. Drukowanie dwustronne z różnymi szablonami jest również możliwe.

032.gif

Zmienne zadania drukowania (PPML*)

Umożliwia wyłączanie danych w wiadomościach bezpośrednich i w podobny sposób umożliwia pobieranie indywidualnych informacji o kliencie, takich jak nazwy i adresy, co pozawala na drukowanie spersonalizowanej korespondencji, zaproszeń, itp. Jest to istotne przy działaniach marketingowych skierowanych bezpośrednio do klientów.
*Dostępne z pakietem "IS900C Professional Package".

Funkcja archiwizacji

Można zapisać prace do archiwum w postaci danych przetworzonych przez RIP, które następnie można drukować bezpośrednio z wykorzystaniem menedżera prac, oszczędzając tym samym czas i niwelując obawę o proces przesyłania i przetwarzania danych. Jest to idealne rozwiązanie dla zadań, które wymagają częstego dodruku. Dla większej wszechstronności dodano funkcje umożliwiające zmianę prac, wstawianie pustych stron, a nawet łączenie wielu zarchiwizowanych zadań*.

*Dostępne z pakietem "IS900C Advanced Package" lub "IS900C Professional Package".

034.jpg

Kolejki drukowania

System kolejkowania pozwala wysłać jednocześnie wiele zadań do drukarki. Można tworzyć różne kolejki i przypisywać im ustawienia drukowania dla indywidualnych potrzeb.

 

035.gif

Tworzenie klastrów

Jeśli dysponujesz kilkoma urządzeniami ComColor możesz je połączyć w system klastrowy, wyznaczając jedno z urządzeń do zarządzania pozostałymi maszynami. Zadania drukowania są automatycznie przydzielane w najbardziej efektywny sposób, albo poprzez skierowanie pracy od zajętej drukarki do wolnej albo przez rozłożenie pracy na wiele procesów druku w przetwarzaniu równoległym, tak aby zakończyć pracę możliwie jak najszybciej.

Opcje wykańczania dokumentów


Szeroki zakres dostępnych opcji RISO pozwala na dostosowanie konfiguracji urządzenia pod potrzeby użytkownika. Wybór tac układających pozwala określić, w jaki sposób drukarka będzie układać wydruki. Moduły podający koperty i podający kartony rozszerzają znacznie możliwości drukowania mediów. Wielofunkcyjny finiszer dostarcza automatyczne funkcje wykańczania, dzięki czemu dokumenty mają w pełni profesjonalny wygląd.

Taca odbioru zadrukiem do dołu / taca offsetowa zadrukiem do dołu

Należy określić, które z tych opcji jest wymagana podczas składania zamówienia na urządzenie. Taca odbioru zadrukiem do dołu układa na jednym stosie Twoje wydrukowane dokumenty, natomiast taca offsetowa (przesuwająca) pozwala odróżnić poszczególnych dokumentów na stosie, umożliwiająca tym samym na proste ich rozdzielanie. Taca odbioru zadrukiem do dołu

Finiszer wielofunkcyjny

Finiszer wielouncyjny Riso
Ten uniwersalny moduł wykańczający to oszczędność czasu i minimalizacja utrudnień, umożliwia automatycznie dziurkowanie, zszywanie, składanie do broszury, a nawet ich centralne zszywanie. Jest to szybki i wydajny sposób, aby tworzyć naprawdę profesjonalnie wyglądające dokumenty *
 

 

* Dostępne funkcje różnią się w zależności od obszaru zadruku urządzeń serii ComColor.

System automatycznej kontroli Riso dla tacy układającej

System automatycznej kontroli Tacy układającej II ustawia automatycznie poprawną szerokość prowadnic, tak aby dopasować je do wybranego rozmiaru papieru. Szeroka Taca Układająca jest przeznaczony do obsługi większych rozmiarów papieru, do 340 mm x 550 mm.

Moduł obsługi kopert / moduł obsługi kartonów

Opcjonalny zestaw podawania kopert i kartonów rozszerza obszary zastosowań drukarki. Jak nazwa wskazuje, pierwszy zestaw umożliwia drukowanie kopert do formatu 270 mm x 382 mm, podczas gdy drugi moduł umożliwia drukowanie na gramaturze do 400 g/m2.

042.jpg

System ciągłego wyjścia wydruków

Z zainstalowanym systemem automatycznej kontroli RISO dla Tacy Układającej II lub wielofunkcyjnym finiszerem, drukarka automatycznie przełączy się do drugiej tacy odbiorczej, w momencie kiedy bieżąca taca będzie pełna. To pozwala na zwiększenie wykonywania nakładów bez konieczności interwencji operatora.

Specyfikacja ComColor 9050

System drukowania Liniowy, atramentowy
Głowica drukująca Typ Piezo, fizyczna rozdzielczości 300 dpi, 8 stopni gradacji
Rodzaj tuszu Pigmentowy na bazie oleju
Rozdzielczość Standard: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 300 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Fine: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Przetwarzanie danych/Rozdzielczość Standard: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 300 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Fine: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Wygładzanie linii: 600 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Czas nagrzewania 2 min. 45 sek. lub szybciej (w temperaturze pokojowej 20°C)
Czas wydruku pierwszej strony *1 8 sek. lub szybciej
Język opisu strony Autorski PDL
Obsługiwane protokoły TCP / IP, HTTP, HTTPS (SSL), DHCP, FTP, LPR, IPP, SNMP, port 9100 (RAW Port)
Obsługiwane systemy operacyjne Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP (wersja 32-bit), Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows Server 2003 (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows Vista (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows Server 2008 (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows 7 (wersja 32-bitowy/64-bitowy)
Interfejsy sieciowe Ethernet 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T (2ch)
Procesor Intel Celeron-M440 (1,86 GHz)
Pamięć 1 GB
Dysk twardy HDD Pojemność: 160 GB; dostępna powierzchnia użytkowa: 140 GB
System operacyjny Linux
Zasilanie AC100-127 / 200-240 V, 50/60 Hz, 10,0 / 5,0
Pobór mocy Maksymalna: 1000 W; W trybie gotowości*5: 250 W; W trybie uśpienia: maksymalnie 45 W; W trybie oczekiwania: maksymalnie 1 W
Poziom hałasu Maksymalna: 68 dB (podczas drukowania)

Prędkość druku ciągłego *2

A4 podawany dłuższą krawędzią Jednostronnie: 150 str./min.
Dwustronnie 75 arkuszy na minutę (150 str./min.)
A4 podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 110 str./min.
Dwustronnie 55 arkuszy na minutę (110 str./min.)
B4 krótszą krawędzią kanału Jednostronnie: 90 str./min.
Dwustronnie 42 arkuszy / minutę (84 str./min.)
A3 podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 80 str./min.
Dwustronnie 40 arkuszy na minutę (80 str./min.)
Letter podawany dłuższą krawędzią Jednostronnie: 146 str./min.
Dwustronnie 73 arkuszy / minutę (146 str./min.)
Letter podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 116 str./min.
Dwustronnie 58 arkuszy / minutę (116 str./min.)
Legal podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 90 str./min.
Dwustronnie 42 arkuszy / minutę (90 str./min.)
Ledger podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 78 str./min.
Dwustronnie 39 arkuszy / minutę (78 str./min.)

Rozmiar papieru

Standardowa taca Maksymalny: 340 mm x 550 mm
Minimalny: 90 mm x 148 mm
Podajnik 1 - 3 Maksymalny: A3 (297 mm x 420 mm), Ledger
Minimalny: 182 mm x 182 mm
Obszar zadruku Maksymalny: 314 mm x 548 mm
Gwarantowany obszar zadruku *3 Standardowa szerokość marginesu: 3 mm
Minimalna szerokość marginesu: 1 mm

Gramatura papieru

Standardowy podajnik papieru 46 g/m² do 210 g/m²
Podajnik papieru 1-3 52 g/m² do 104 g/m²

Metoda podawania papieru / Pojemność tacy na papier *4

Standardowy podajnik papieru 1000 arkuszy (wysokość do 100 mm)
Podajnik papieru 1-3 500 arkuszy (wysokość do 50 mm)
Pojemność standardowej tacy wyjściowej *4 500 arkuszy (wysokość do 60 mm)

Środowisko pracy

Temperatura 15°C do 30°C (59°F do 86°F)
Wilgotność 40% do 70% (bez kondensacji)

Wymiary (Szerokość x Głębokość. x Wysokość) i Waga

W użyciu 1220 mm x 705 mm x 1030 mm
Podczas magazynowania 1155 mm x 705 mm x 995 mm
Wymagana przestrzeń przy otwartej tacy 1220 mm x 1240 mm x 1030 mm
Waga Około 168 kg
   
Dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Szczegóły mogą się różnić w zależności od regionu.
*1: W ciągu 10 minut od ostatniego zadania.
*2: Przy użyciu zwykłego papieru (85g/m2) i gęstości 3 (Standard). Używane wzorce: wzorzec wydruku "Colormeasurementsample 2" (JEITA standard pattern J6). Prędkość drukowania ciągłego zależy od możliwości odbioru.
*3: Margines przy drukowania kopert wynosi 10 mm. Obszar gwarantowanego zadruku podczas drukowania zdjęć jest to obszar zamknięty w 3 mm od krawędzi papieru.
*4: Przy użyciu zwykłego papieru (85 g/m2).
*5: Kiedy nie jest drukowane żadne zadanie.
Przyspiesz swoją komunikację biurową

Najszybszy druk kolorowy świata

RISO przedstawia serie pełno-kolorowych drukarek ComColor™ - to trzy potężne linie urządzeń dedykowane do wysokonakładowych wydruków przy bardzo wysokiej prędkości. Zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić łatwość obsługi, dzięki czemu nie wymagają one praktycznie żadnego szkolenia dla operatorów. Co więcej, są one również bardzo ekonomiczne - koszty związane z działaniem i obsługą urządzeń oraz materiały eksploatacyjne takie jak papier i atrament determinują wyjątkową relacje kosztów do wydajności. Dodatkowo w urządzeniach pracujących w technologii atramentowej jest zdecydowanie niższy poziom zużycia energii niż w tradycyjnych systemach używających wysokich temperatur do utrwalania wydruków. To wszystko składa się na idealne rozwiązanie przy zapotrzebowaniu na wysokie prędkości i nakłady, wszechstronny kolorowy wydruk oraz wydajność i łatwość obsługi.

ComColor 9050ComColor 7050ComColor 3010

Najszybsza na świecie

ComColor 9050

Z prędkością 150 stron na minutę*1, ComColor 9050 jest najszybszą drukarką pełno- kolorową na świecie*2, potrafi skompletować dokument 1000 stronicowy w trochę ponad 6 minut. To wysokiej klasy urządzenie jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem dla zastosowańwrażliwych na opóźnienia lub odbiorców produkujących bardzo wysokie nakłady, takich jak dostawcy usług druku, fabryki lub duże biura.

ComColor 7050

Wszechstronność i wysoka prędkość

Urządzenie ComColor 7050 oferuje wszystkie funkcje oraz wszechstronność i wygodę jak w ComColor 9050, ale jest pakietem przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników. ComColor 7050 to standardowy model, przeznaczony dla biur, departamentów druku i szkół. Pracując z prędkością 120 stron na minutę*1, potrafi skompletować 1000 stronicowy dokument w czasie trochę ponad osiem minut, co stawia ComColor 7050 jako idealne rozwiązanie dla większości zastosowań.

ComColor 3010

ComColor 3010 oferuje wszystkie dostępne prędkości, moc i wszechstronność potrzebne do szybkiego tworzenia profesjonalnie wyglądających, kolorowych dokumentów. Obsługa wielu przydatnych funkcji oraz starannie zaprojektowanego interfejsu użytkownika jest zarówno wszechstronna jak i niezwykle prosta. A prędkość drukowania 90 stron na minutę*1 pozwala na skompletowanie 1000 stronicowego dokumentu w nieco ponad 11 minut. Model jest idealny do dużych nakładów dokumentów wielostronicowych wykorzystywanych m.in. w biurach i szkołach.

Wysoki nakład, wysoka funkcjonalność

Drukarki ComColor serii są nie tylko niezwykle szybkie - są również przygotowane do intensywnego użytkowania przy dużych nakładach druku. Maksymalna pojemność papieru w podajnikach to 2500 arkuszy*3*4*5 lub 1000 arkuszy*3*8, dzięki czemu można wykonywać wysokie nakłady bez konieczności interwencji operatora. Dodatkowo jeden komplet pojemników z kolorami CMYK*9 zawiera ilość atramentu wystarczająca do wydrukowania ponad 60 000 stron A4*10. To wszystko gwarantuje że można po prostu zlecić drukowanie, a następnie zająć się innymi czynnościami.

 

 

Kompaktowa budowa

Zestaw mierzy zaledwie 121 cm szerokości i 102 cm*11 wysokości, drukarki ComColor to wszechstronne i wydajne rozwiązania zapakowane w kompaktową i zwartą obudowę. Zestawy te zmieszczą się prawie wszędzie co w połączeniu z nowoczesnym wyglądem daje idealną propozycję dla współczesnych biur.

Oszczędność ComColor

Urządzenia z serii ComColor są niezwykle oszczędne, charakteryzują się niewiarygodnie niskim koszt wydruku strony w pełnym kolorze. Ich zdumiewające szybkość i łatwość obsługi to także mniejszy koszt związany z wyprodukowaniem dokumentów. Dodajmy jeszcze niski pobór energii elektrycznej a otrzymamy potężne systemy drukowania z pełnym zadowoleniem nawet najbardziej oszczędnych.

FoeceJet engine technology - Riso ComColor

Liniowo drukujące głowice o wysokiej prędkości pracy

Technologia druku FORCEJET™ opiera się na atramencie o wysokiej wydajności opracowanym dla wymagających zastosowań komercyjnych. Cztery szerokie, liniowe głowice atramentowe (cyan, magenta, yellow, black) są ustawione równolegle, co umożliwia kolorowy druk na formacie A3*4*5 / A4*8 w jednym przebiegu. Osiem kroków dozowania kropli atramentu zapewnia doskonałe wyniki nawet przy bardzo wysokich prędkościach druku.

Wysoka prędkość drukowania w dupleksie

 

Drukowanie po obu stronach papieru jest równie łatwe jak drukowanie jednostronne. Gdy jedna strona arkuszu zostanie zadrukowana, papier jest odwracany w specjalnym jednoprzebiegowym module, a następnie arkusz zadrukowywany jest po drugiej stronie. Ten innowacyjny mechanizm osiąga zadziwiającą prędkością wydruku: 75 arkuszy w dupleksie / 150 stron na minutę w simpleksie*4*12 lub 60 arkuszy w dupleksie / 120 stron na minutę w simpleksie*5*6*12 lub 45 arkuszy w dupleksie / 90 stron na minutę w simpleksie*8*12, jest to znaczna poprawa wydajności a także zmniejszenie zużycia papieru.

 

Prosta ścieżka dla stabilnego przejścia papieru

Prosta ścieżka papieru przebiega horyzontalnie pod głowicami drukującymi, pomaga to w osiągnięciu wysokiej prędkości druku przy minimalnym druku offsetowym. Wiele czujników i silników daje bardzo dokładną kontrolę podawania papieru, tak aby dokładnie dopasować ilość atramentu podawanego z głowic drukujących.

Specjalny szybkoschnący atrament

RISO opracowała dla serii ComColor specjalne, szybkoschnące farby na bazie oleju, dzięki temu możliwe jest bardzo szybki druk dwustronny. Atrament jest także odporny na działanie wody co w połączeniu z możliwością drukowania na obu stronach sprawia, że seria ComColor jest idealna do zastosowań biznesowych na najwyższym poziomie.

Szeroki zakres obszaru zadruku

Przy użyciu opcjonalnej tacy podającej, seria ComColor może obsługiwać format papieru do 340 × 550 mm. Maksymalny obszar zadruku to 314 × 548 mm*4*5 lub 210 × 544 mm*8.

*1: A4 podawany dłuższą krawędzią, simpleks, wydruk ciągły, papier zwykły (85 g/m2) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3). Użyty wzorzec: Print measurement pattern [Color measurement sample 2 (JEITA standard pattern J6)]
*2: A4 podawany dłuższą krawędzią, simpleks, wydruk ciągły w trybie standardowym, na podstawie kolorowych drukarek biurowych za pomocą arkuszy dostępny na rynku od maja 2009 roku. (Źródło danych: RISO)
*3: Przy użyciu papieru zwykłego (85 g/m2).
*4: Dostępne dla ComColor 9050
*5: Dostępne dla ComColor 7050
*8: Dostępne dla ComColor 3010
*9: Pojemniki na atrament o pojemności 1000 mililitrów
*10: A4 simpleks, oryginał RISO z standardami koloru (cyan, magenta, yellow, black – pokrycie całkowite 20 %) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3).
*11: Jednostka główna ComColor z tacą odbioru wydrukiem do dołu.
*12: A4 podawany dłuższą krawędzią, wydruk ciągły, papier zwykły (85 g/m2) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3). Użyty wzorzec: Print measurement pattern [Color measurement sample 2 (JEITA standard pattern J6)]
*13: A4, podawany dłuższą krawędzią, jednostronnie
*14: Dla papierów mniejszych niż B4

Zaprojektowane do łatwej obsługi

ComColor panel

Kolorowy ekran dotykowy

Duży 8,5-calowy ekran dotykowy LCD umożliwia wykonywanie w prosty sposób wszelkich operacji. Poszczególne ekrany są logicznie zaprojektowane i rozmieszczone, dodatkowo można umieścić skróty do najczęściej używanych poleceń na górze ekranu, aby przyspieszyć cały proces drukowania.

 

Diody LED

Duże, czytelne diody LED informujące o operacjach i ostrzeżeniach są widoczne z dużej odległości i nie wymagają obecności przy urządzeniu.

Czytelne czcionki

Czcionki dla wszystkich ekranów został specjalnie dobrane i zoptymalizowane dla dużej czytelności dla użytkownika.

Sygnalizacja dźwiękowa

System ostrzeżeń i powiadomień dźwiękowych, dociera na cały pokój w którym jest zainstalowane urządzenia. Dzięki temu eliminujemy konieczność pobytu w kontakcie wzrokowym z urządzeniem podczas drukowania prac.

Czytelna kolorystyka

Wszystkie kolory w panelu sterowania LCD, przycisków na ekranie dotykowym, diod LED, sterownika drukarki, konsoli, itp. zostały starannie wybrane, aby zapewnić maksymalną przystępność i czytelność.

Tryb przerwania

Jeśli masz pilną pracę, ale drukarka jest w środku drukowania wysokonakładowego zadania, można użyć funkcji przerwania, wykonać interesujące Cię kopie, a następnie zwolnić zatrzymane zadanie.

Dostęp bezpośredni

Wszystkie główne funkcje wyświetlane są na ekranie dotykowym, dodatkowo dla wygody można umieścić skróty do najczęściej używanych poleceń umiejscowionych na górze panelu.

Uchwyty kaset

Uchwyty do kaset są zaprojektowany z myślą o łatwości użycia: można chwytać rękę z góry lub od dołu. Jest to szczególnie istotne dla ludzi używających wózków inwalidzkich.

010.jpg

Dostęp z przodu

Dwie przednie pokrywy umożliwiają szybki i łatwy dostęp do środka drukarki. Tak więc zmiana tuszu lub usuwanie zaciętego papieru jest szybka i prosta.

011.jpg

Kolor tacy

Kolory tac odbiorczych są starannie dobrane tak, aby pojawienie się arkuszy papieru było szybko zauważalne.

012.jpg

Kopiowanie i skanowanie

Skaner HS4000 - dodanie opcjonalnego modułu kolorowego skanera powoduje, że drukarka oferuje łatwość i wygodę konwencjonalnej kolorowej kopiarki, ale ze znacznie większą prędkością. Dzięki wysokiej szybkości 40 stron / minutę*13, pojemności 100 arkuszy*14 i możliwość automatycznego skanowania jedno i dwustronnego oryginału, skaner wykona zadanie szybko i sprawnie, pozwalając na kopiowanie materiałów lub skanowanie ich do komputera.

 

 

013.jpg

Wybierz układ

Możesz wybierać spośród gotowych szablonów / opcji wykańczania wyświetlanych na ekranie. Szybki dostęp do najczęściej używanych układów sprawia, że obsługa jest szybsza i wygodniejsza.

014.gif

Wykonywanie dodatkowych kopii

Dane ostatniego zadania skanowania są przechowywane w pamięci, co pozwala wykorzystania ich do wykonania dodatkowych kopii dokumentu. Ze względów bezpieczeństwa, funkcja ta może być wyłączona.

015.gif

Nagłówek i stopki stron

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych dokumentów w edytorze tekstu można dodać nagłówek / stopkę, takie jak numer strony i datę.

016.gif

Skanowanie z ADF & funkcja wstrzymania / łączenia

Jeśli masz dokument oryginału złożony z większej ilości stron niż pojemność automatycznego podajnik (100 arkuszy), możesz użyć funkcji skanowania z wstrzymaniem i dokładanie kolejnych partii dokumentów uzyskując maksymalnie 1000 arkuszy jednostronnych lub 500 arkuszy w trybie skanowania dwustronnego.

 

Usuwanie cienia skanowanej książki

Podczas skanowania książek lub czasopism, spotykany jest często cień w środku skanu. Ta użyteczna funkcja automatycznie usuwa ten efekt.

017.gif

Skanowanie oryginałów o różnych rozmiarach

Funkcja umożliwia skanowanie i łączenie oryginałów o różnych rozmiarach w jeden dokument*.
*Dostępne dla ComColor 9050 / 7050

018.gif

Usuwanie koloru tła

Ta przydatna funkcja pozwala zmniejszyć intensywność lub usunąć kolor tła oryginałów wydrukowanych na kolorowym papierze.

019.gif

Zaawansowane wsparcie dla wszystkich wydruków biurowych

Drukowanie wielu stron dokumentu na jednym arkuszu

Funkcja umożliwia łączenie wielu kopii na tej samej stronie lub kopie wielu stron na jednym drukowanym arkuszu. Wykorzystując tą funkcję możemy wydrukować obszerne dokumenty w łatwym do odczytaniu formacie oszczędzając tym samym papier.

wiele stron na arkusz

Sortowanie / wkładanie przekładek

Funkcja sortowania grupuje wydruki na dwa sposoby. Przy wyborze opcji „Sort” najpierw kopiowane są zestawy kopii pierwszej strony, potem drugiej itd. Przy wyborze opcji „Group” drukowane są kopie zestawu całego dokumentu. Dostępna jest też funkcja „Slip sheet” wstawiająca pomiędzy zestawami kopii dokumentu dodatkowy, przesunięty względem wydruków arkusz rozdzielający.

sortowanie

 

Dodawania okładki

Umożliwia użycie wcześniej wydrukowanej strony lub kolorowego arkusza, jako przedniej lub tylnej okładki.
022.gif

Kontrola gammy / podgląd zmian

Kontrola gammy pozwala na dostosowanie kontrastu i nasycenia kolorów dla obrazów, które są źle zdefiniowane, zbyt ciemne lub zbyt jasne. Dostępna jest także możliwość modyfikowania ustawień dla każdego koloru. Dwie metody pozwalają na wybranie najlepszego procesu dla półtonów (wydruk pełno-kolorowy lub czarno-biały) w celu uzyskania najlepszego rezultatu.

 Kontola gammy

Wygładzanie linii

Czasami, zwłaszcza w przypadku drukowania dużych czcionek lub ilustracji, krawędzie linii stają się postrzępione. Funkcja wygładzania linii pomaga zmniejszyć lub wyeliminować ten efekt.

Wygładzanie linii

Znak wodny

Dostępna jest funkcja dodawania na wydrukach znaków wodnych takie jak “Poufny”, “Ważny”. Możne dowolnie definiować dla nich, rozmiar czcionki, pozycje i kolor.

Znak wodny Riso

Kontrola dostępu

Kontrola użytkownika

Dołączone oprogramowanie RISO dostarcza sieciowy monitor administratora i moduł kontroli użycia drukarki. Informacje takie, jak liczniki wydruków, rodzaj papieru, dodatkowe procesy, uwagi do prac itp. mogą być oglądane z komputera administratora i zapisywane do pliku CSV w celu późniejszej analizy. Pozwala to na efektywne zarządzanie działaniami i zapewnia prawidłową eksploatacji drukarki pomiędzy departamentami.

026.gif

Drukowanie poufnych dokumentów (kod PIN)

Dokumenty poufne muszą być przechowywane z dala od niepowołanych osób – także wtedy gdy są one drukowane. Zabezpieczenie drukowania kodem PIN pozwala to zrobić. Wystarczy podczas wysyłania zadania do drukarki zdefiniować i wprowadzić kod PIN (maksymalnie osiem cyfr). Następnie aby wydrukować swoje zadanie, należy wprowadzić ten sam kod PIN na panelu sterowania. Wydruk następuje nawet jeśli są inne zadania w kolejce do drukowania, gwarantuje to, że osoby nieupoważnione nie zobaczyć naszych poufnych dokumentów.

027.gif

Zapisywanie do folderu / kod bezpieczeństwa PIN

Funkcja zapisu do folderu pozwala na zapisywanie danych w drukarce - z komputera lub bezpośrednio z skanera – dokumenty mogą być wydrukowane niezwłocznie lub w późniejszym czasie. Zapisane dane można wysyłać na kilka sposobów: bezpośrednio do komputera PC za pomocą przeglądarki internetowej, do udostępnionego folderu na komputerze, do serwera PC aby udostępnić je grupie użytkowników (dostępy dla grup mogą być ograniczone do ich indywidualnych udostępnionych folderów), do pamięci zewnętrznej USB, na adres e-mail. Jeśli dane są poufne, można zabezpieczyć dokumenty przechowywane na dysku twardym kodem PIN, uniemożliwiając tym samym dostęp do nich osobom nieupoważnionym.

028.gif

Oszczędność

Tryb automatycznego koloru

Jest to tryb dedykowany do drukowania dokumentów złożonych ze stron kolorowych i monochromatycznych. Automatycznie wykrywana jest obecność koloru na każdej ze stron dzięki czemu uzyskujemy redukcje użycia atramentu i oszczędność kosztów.

Automatyczny kolor

Wykrywanie i pomijanie pustych stron

Automatycznie wykrywane są i pomijane puste strony dokumentu w celu oszczędności papieru i czasu. Determinuje to niższe koszty.

Wykrywanie pustych stron

Ustawienia oszczędności energii

Aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, panel dotykowy wyłącza się po zdefiniowanym przez użytkownika czasie. Naciśnięcie jednego przycisku przywraca go z powrotem do życia. Ponadto drukarka przechodzi w tryb uśpienia po określonym czasie, co minimalizuje zużycie energii przy jednoczesnym utrzymaniu urządzenia w gotowości do niemal natychmiastowej pracy.

Akcesoria

System RIP wyposażony w Adobe Postscript 3™

Umożliwia drukowanie danych w PostScript-cie stosowanym w oprogramowaniach DTP. Przetwarzanie i przechowywanie jest bardzo wydajne, dzięki zastosowaniu procesora Intel Core™ 2 Duo oraz dysku twardego o pojemności 320 GB. System wyposażony jest w 139 czcionek z możliwością doinstalowania dodatkowych. Można polegać na sile Adobe PostScript 3 przy drukowania nawet najbardziej skomplikowanych i rozbudowanych wizualnie dokumentów.

RIP Riso z Adobe Postscript 3

Szablony drukowania

Papier firmowy, loga itp. mogą być przechowywane i ustawione jako szablony, gotowe do dołączania do poszczególnych zadań. Ta przydatna funkcja jest idealna do drukowania oficjalnych komunikatów, biuletynów firmowych lub innych aplikacji wymagających spójnego formatu. Drukowanie dwustronne z różnymi szablonami jest również możliwe.

032.gif

Zmienne zadania drukowania (PPML*)

Umożliwia wyłączanie danych w wiadomościach bezpośrednich i w podobny sposób umożliwia pobieranie indywidualnych informacji o kliencie, takich jak nazwy i adresy, co pozawala na drukowanie spersonalizowanej korespondencji, zaproszeń, itp. Jest to istotne przy działaniach marketingowych skierowanych bezpośrednio do klientów.
*Dostępne z pakietem "IS900C Professional Package".

Funkcja archiwizacji

Można zapisać prace do archiwum w postaci danych przetworzonych przez RIP, które następnie można drukować bezpośrednio z wykorzystaniem menedżera prac, oszczędzając tym samym czas i niwelując obawę o proces przesyłania i przetwarzania danych. Jest to idealne rozwiązanie dla zadań, które wymagają częstego dodruku. Dla większej wszechstronności dodano funkcje umożliwiające zmianę prac, wstawianie pustych stron, a nawet łączenie wielu zarchiwizowanych zadań*.

*Dostępne z pakietem "IS900C Advanced Package" lub "IS900C Professional Package".

034.jpg

Kolejki drukowania

System kolejkowania pozwala wysłać jednocześnie wiele zadań do drukarki. Można tworzyć różne kolejki i przypisywać im ustawienia drukowania dla indywidualnych potrzeb.

 

035.gif

Tworzenie klastrów

Jeśli dysponujesz kilkoma urządzeniami ComColor możesz je połączyć w system klastrowy, wyznaczając jedno z urządzeń do zarządzania pozostałymi maszynami. Zadania drukowania są automatycznie przydzielane w najbardziej efektywny sposób, albo poprzez skierowanie pracy od zajętej drukarki do wolnej albo przez rozłożenie pracy na wiele procesów druku w przetwarzaniu równoległym, tak aby zakończyć pracę możliwie jak najszybciej.

Opcje wykańczania dokumentów


Szeroki zakres dostępnych opcji RISO pozwala na dostosowanie konfiguracji urządzenia pod potrzeby użytkownika. Wybór tac układających pozwala określić, w jaki sposób drukarka będzie układać wydruki. Moduły podający koperty i podający kartony rozszerzają znacznie możliwości drukowania mediów. Wielofunkcyjny finiszer dostarcza automatyczne funkcje wykańczania, dzięki czemu dokumenty mają w pełni profesjonalny wygląd.

Taca odbioru zadrukiem do dołu / taca offsetowa zadrukiem do dołu

Należy określić, które z tych opcji jest wymagana podczas składania zamówienia na urządzenie. Taca odbioru zadrukiem do dołu układa na jednym stosie Twoje wydrukowane dokumenty, natomiast taca offsetowa (przesuwająca) pozwala odróżnić poszczególnych dokumentów na stosie, umożliwiająca tym samym na proste ich rozdzielanie. Taca odbioru zadrukiem do dołu

Finiszer wielofunkcyjny

Finiszer wielouncyjny Riso
Ten uniwersalny moduł wykańczający to oszczędność czasu i minimalizacja utrudnień, umożliwia automatycznie dziurkowanie, zszywanie, składanie do broszury, a nawet ich centralne zszywanie. Jest to szybki i wydajny sposób, aby tworzyć naprawdę profesjonalnie wyglądające dokumenty *
 

 

* Dostępne funkcje różnią się w zależności od obszaru zadruku urządzeń serii ComColor.

System automatycznej kontroli Riso dla tacy układającej

System automatycznej kontroli Tacy układającej II ustawia automatycznie poprawną szerokość prowadnic, tak aby dopasować je do wybranego rozmiaru papieru. Szeroka Taca Układająca jest przeznaczony do obsługi większych rozmiarów papieru, do 340 mm x 550 mm.

Moduł obsługi kopert / moduł obsługi kartonów

Opcjonalny zestaw podawania kopert i kartonów rozszerza obszary zastosowań drukarki. Jak nazwa wskazuje, pierwszy zestaw umożliwia drukowanie kopert do formatu 270 mm x 382 mm, podczas gdy drugi moduł umożliwia drukowanie na gramaturze do 400 g/m2.

042.jpg

System ciągłego wyjścia wydruków

Z zainstalowanym systemem automatycznej kontroli RISO dla Tacy Układającej II lub wielofunkcyjnym finiszerem, drukarka automatycznie przełączy się do drugiej tacy odbiorczej, w momencie kiedy bieżąca taca będzie pełna. To pozwala na zwiększenie wykonywania nakładów bez konieczności interwencji operatora.

Specyfikacja ComColor 9050

System drukowania Liniowy, atramentowy
Głowica drukująca Typ Piezo, fizyczna rozdzielczości 300 dpi, 8 stopni gradacji
Rodzaj tuszu Pigmentowy na bazie oleju
Rozdzielczość Standard: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 300 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Fine: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Przetwarzanie danych/Rozdzielczość Standard: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 300 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Fine: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Wygładzanie linii: 600 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Czas nagrzewania 2 min. 45 sek. lub szybciej (w temperaturze pokojowej 20°C)
Czas wydruku pierwszej strony *1 8 sek. lub szybciej
Język opisu strony Autorski PDL
Obsługiwane protokoły TCP / IP, HTTP, HTTPS (SSL), DHCP, FTP, LPR, IPP, SNMP, port 9100 (RAW Port)
Obsługiwane systemy operacyjne Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP (wersja 32-bit), Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows Server 2003 (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows Vista (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows Server 2008 (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows 7 (wersja 32-bitowy/64-bitowy)
Interfejsy sieciowe Ethernet 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T (2ch)
Procesor Intel Celeron-M440 (1,86 GHz)
Pamięć 1 GB
Dysk twardy HDD Pojemność: 160 GB; dostępna powierzchnia użytkowa: 140 GB
System operacyjny Linux
Zasilanie AC100-127 / 200-240 V, 50/60 Hz, 10,0 / 5,0
Pobór mocy Maksymalna: 1000 W; W trybie gotowości*5: 250 W; W trybie uśpienia: maksymalnie 45 W; W trybie oczekiwania: maksymalnie 1 W
Poziom hałasu Maksymalna: 68 dB (podczas drukowania)

Prędkość druku ciągłego *2

A4 podawany dłuższą krawędzią Jednostronnie: 150 str./min.
Dwustronnie 75 arkuszy na minutę (150 str./min.)
A4 podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 110 str./min.
Dwustronnie 55 arkuszy na minutę (110 str./min.)
B4 krótszą krawędzią kanału Jednostronnie: 90 str./min.
Dwustronnie 42 arkuszy / minutę (84 str./min.)
A3 podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 80 str./min.
Dwustronnie 40 arkuszy na minutę (80 str./min.)
Letter podawany dłuższą krawędzią Jednostronnie: 146 str./min.
Dwustronnie 73 arkuszy / minutę (146 str./min.)
Letter podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 116 str./min.
Dwustronnie 58 arkuszy / minutę (116 str./min.)
Legal podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 90 str./min.
Dwustronnie 42 arkuszy / minutę (90 str./min.)
Ledger podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 78 str./min.
Dwustronnie 39 arkuszy / minutę (78 str./min.)

Rozmiar papieru

Standardowa taca Maksymalny: 340 mm x 550 mm
Minimalny: 90 mm x 148 mm
Podajnik 1 - 3 Maksymalny: A3 (297 mm x 420 mm), Ledger
Minimalny: 182 mm x 182 mm
Obszar zadruku Maksymalny: 314 mm x 548 mm
Gwarantowany obszar zadruku *3 Standardowa szerokość marginesu: 3 mm
Minimalna szerokość marginesu: 1 mm

Gramatura papieru

Standardowy podajnik papieru 46 g/m² do 210 g/m²
Podajnik papieru 1-3 52 g/m² do 104 g/m²

Metoda podawania papieru / Pojemność tacy na papier *4

Standardowy podajnik papieru 1000 arkuszy (wysokość do 100 mm)
Podajnik papieru 1-3 500 arkuszy (wysokość do 50 mm)
Pojemność standardowej tacy wyjściowej *4 500 arkuszy (wysokość do 60 mm)

Środowisko pracy

Temperatura 15°C do 30°C (59°F do 86°F)
Wilgotność 40% do 70% (bez kondensacji)

Wymiary (Szerokość x Głębokość. x Wysokość) i Waga

W użyciu 1220 mm x 705 mm x 1030 mm
Podczas magazynowania 1155 mm x 705 mm x 995 mm
Wymagana przestrzeń przy otwartej tacy 1220 mm x 1240 mm x 1030 mm
Waga Około 168 kg
   
Dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Szczegóły mogą się różnić w zależności od regionu.
*1: W ciągu 10 minut od ostatniego zadania.
*2: Przy użyciu zwykłego papieru (85g/m2) i gęstości 3 (Standard). Używane wzorce: wzorzec wydruku "Colormeasurementsample 2" (JEITA standard pattern J6). Prędkość drukowania ciągłego zależy od możliwości odbioru.
*3: Margines przy drukowania kopert wynosi 10 mm. Obszar gwarantowanego zadruku podczas drukowania zdjęć jest to obszar zamknięty w 3 mm od krawędzi papieru.
*4: Przy użyciu zwykłego papieru (85 g/m2).
*5: Kiedy nie jest drukowane żadne zadanie.
Przyspiesz swoją komunikację biurową

Najszybszy druk kolorowy świata

RISO przedstawia serie pełno-kolorowych drukarek ComColor™ - to trzy potężne linie urządzeń dedykowane do wysokonakładowych wydruków przy bardzo wysokiej prędkości. Zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić łatwość obsługi, dzięki czemu nie wymagają one praktycznie żadnego szkolenia dla operatorów. Co więcej, są one również bardzo ekonomiczne - koszty związane z działaniem i obsługą urządzeń oraz materiały eksploatacyjne takie jak papier i atrament determinują wyjątkową relacje kosztów do wydajności. Dodatkowo w urządzeniach pracujących w technologii atramentowej jest zdecydowanie niższy poziom zużycia energii niż w tradycyjnych systemach używających wysokich temperatur do utrwalania wydruków. To wszystko składa się na idealne rozwiązanie przy zapotrzebowaniu na wysokie prędkości i nakłady, wszechstronny kolorowy wydruk oraz wydajność i łatwość obsługi.

ComColor 9050ComColor 7050ComColor 3010

Najszybsza na świecie

ComColor 9050

Z prędkością 150 stron na minutę*1, ComColor 9050 jest najszybszą drukarką pełno- kolorową na świecie*2, potrafi skompletować dokument 1000 stronicowy w trochę ponad 6 minut. To wysokiej klasy urządzenie jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem dla zastosowańwrażliwych na opóźnienia lub odbiorców produkujących bardzo wysokie nakłady, takich jak dostawcy usług druku, fabryki lub duże biura.

ComColor 7050

Wszechstronność i wysoka prędkość

Urządzenie ComColor 7050 oferuje wszystkie funkcje oraz wszechstronność i wygodę jak w ComColor 9050, ale jest pakietem przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników. ComColor 7050 to standardowy model, przeznaczony dla biur, departamentów druku i szkół. Pracując z prędkością 120 stron na minutę*1, potrafi skompletować 1000 stronicowy dokument w czasie trochę ponad osiem minut, co stawia ComColor 7050 jako idealne rozwiązanie dla większości zastosowań.

ComColor 3010

ComColor 3010 oferuje wszystkie dostępne prędkości, moc i wszechstronność potrzebne do szybkiego tworzenia profesjonalnie wyglądających, kolorowych dokumentów. Obsługa wielu przydatnych funkcji oraz starannie zaprojektowanego interfejsu użytkownika jest zarówno wszechstronna jak i niezwykle prosta. A prędkość drukowania 90 stron na minutę*1 pozwala na skompletowanie 1000 stronicowego dokumentu w nieco ponad 11 minut. Model jest idealny do dużych nakładów dokumentów wielostronicowych wykorzystywanych m.in. w biurach i szkołach.

Wysoki nakład, wysoka funkcjonalność

Drukarki ComColor serii są nie tylko niezwykle szybkie - są również przygotowane do intensywnego użytkowania przy dużych nakładach druku. Maksymalna pojemność papieru w podajnikach to 2500 arkuszy*3*4*5 lub 1000 arkuszy*3*8, dzięki czemu można wykonywać wysokie nakłady bez konieczności interwencji operatora. Dodatkowo jeden komplet pojemników z kolorami CMYK*9 zawiera ilość atramentu wystarczająca do wydrukowania ponad 60 000 stron A4*10. To wszystko gwarantuje że można po prostu zlecić drukowanie, a następnie zająć się innymi czynnościami.

 

 

Kompaktowa budowa

Zestaw mierzy zaledwie 121 cm szerokości i 102 cm*11 wysokości, drukarki ComColor to wszechstronne i wydajne rozwiązania zapakowane w kompaktową i zwartą obudowę. Zestawy te zmieszczą się prawie wszędzie co w połączeniu z nowoczesnym wyglądem daje idealną propozycję dla współczesnych biur.

Oszczędność ComColor

Urządzenia z serii ComColor są niezwykle oszczędne, charakteryzują się niewiarygodnie niskim koszt wydruku strony w pełnym kolorze. Ich zdumiewające szybkość i łatwość obsługi to także mniejszy koszt związany z wyprodukowaniem dokumentów. Dodajmy jeszcze niski pobór energii elektrycznej a otrzymamy potężne systemy drukowania z pełnym zadowoleniem nawet najbardziej oszczędnych.

FoeceJet engine technology - Riso ComColor

Liniowo drukujące głowice o wysokiej prędkości pracy

Technologia druku FORCEJET™ opiera się na atramencie o wysokiej wydajności opracowanym dla wymagających zastosowań komercyjnych. Cztery szerokie, liniowe głowice atramentowe (cyan, magenta, yellow, black) są ustawione równolegle, co umożliwia kolorowy druk na formacie A3*4*5 / A4*8 w jednym przebiegu. Osiem kroków dozowania kropli atramentu zapewnia doskonałe wyniki nawet przy bardzo wysokich prędkościach druku.

Wysoka prędkość drukowania w dupleksie

 

Drukowanie po obu stronach papieru jest równie łatwe jak drukowanie jednostronne. Gdy jedna strona arkuszu zostanie zadrukowana, papier jest odwracany w specjalnym jednoprzebiegowym module, a następnie arkusz zadrukowywany jest po drugiej stronie. Ten innowacyjny mechanizm osiąga zadziwiającą prędkością wydruku: 75 arkuszy w dupleksie / 150 stron na minutę w simpleksie*4*12 lub 60 arkuszy w dupleksie / 120 stron na minutę w simpleksie*5*6*12 lub 45 arkuszy w dupleksie / 90 stron na minutę w simpleksie*8*12, jest to znaczna poprawa wydajności a także zmniejszenie zużycia papieru.

 

Prosta ścieżka dla stabilnego przejścia papieru

Prosta ścieżka papieru przebiega horyzontalnie pod głowicami drukującymi, pomaga to w osiągnięciu wysokiej prędkości druku przy minimalnym druku offsetowym. Wiele czujników i silników daje bardzo dokładną kontrolę podawania papieru, tak aby dokładnie dopasować ilość atramentu podawanego z głowic drukujących.

Specjalny szybkoschnący atrament

RISO opracowała dla serii ComColor specjalne, szybkoschnące farby na bazie oleju, dzięki temu możliwe jest bardzo szybki druk dwustronny. Atrament jest także odporny na działanie wody co w połączeniu z możliwością drukowania na obu stronach sprawia, że seria ComColor jest idealna do zastosowań biznesowych na najwyższym poziomie.

Szeroki zakres obszaru zadruku

Przy użyciu opcjonalnej tacy podającej, seria ComColor może obsługiwać format papieru do 340 × 550 mm. Maksymalny obszar zadruku to 314 × 548 mm*4*5 lub 210 × 544 mm*8.

*1: A4 podawany dłuższą krawędzią, simpleks, wydruk ciągły, papier zwykły (85 g/m2) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3). Użyty wzorzec: Print measurement pattern [Color measurement sample 2 (JEITA standard pattern J6)]
*2: A4 podawany dłuższą krawędzią, simpleks, wydruk ciągły w trybie standardowym, na podstawie kolorowych drukarek biurowych za pomocą arkuszy dostępny na rynku od maja 2009 roku. (Źródło danych: RISO)
*3: Przy użyciu papieru zwykłego (85 g/m2).
*4: Dostępne dla ComColor 9050
*5: Dostępne dla ComColor 7050
*8: Dostępne dla ComColor 3010
*9: Pojemniki na atrament o pojemności 1000 mililitrów
*10: A4 simpleks, oryginał RISO z standardami koloru (cyan, magenta, yellow, black – pokrycie całkowite 20 %) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3).
*11: Jednostka główna ComColor z tacą odbioru wydrukiem do dołu.
*12: A4 podawany dłuższą krawędzią, wydruk ciągły, papier zwykły (85 g/m2) w trybie standardowym (ustawienie poziomu gęstości drukowania na 3). Użyty wzorzec: Print measurement pattern [Color measurement sample 2 (JEITA standard pattern J6)]
*13: A4, podawany dłuższą krawędzią, jednostronnie
*14: Dla papierów mniejszych niż B4

Zaprojektowane do łatwej obsługi

ComColor panel

Kolorowy ekran dotykowy

Duży 8,5-calowy ekran dotykowy LCD umożliwia wykonywanie w prosty sposób wszelkich operacji. Poszczególne ekrany są logicznie zaprojektowane i rozmieszczone, dodatkowo można umieścić skróty do najczęściej używanych poleceń na górze ekranu, aby przyspieszyć cały proces drukowania.

 

Diody LED

Duże, czytelne diody LED informujące o operacjach i ostrzeżeniach są widoczne z dużej odległości i nie wymagają obecności przy urządzeniu.

Czytelne czcionki

Czcionki dla wszystkich ekranów został specjalnie dobrane i zoptymalizowane dla dużej czytelności dla użytkownika.

Sygnalizacja dźwiękowa

System ostrzeżeń i powiadomień dźwiękowych, dociera na cały pokój w którym jest zainstalowane urządzenia. Dzięki temu eliminujemy konieczność pobytu w kontakcie wzrokowym z urządzeniem podczas drukowania prac.

Czytelna kolorystyka

Wszystkie kolory w panelu sterowania LCD, przycisków na ekranie dotykowym, diod LED, sterownika drukarki, konsoli, itp. zostały starannie wybrane, aby zapewnić maksymalną przystępność i czytelność.

Tryb przerwania

Jeśli masz pilną pracę, ale drukarka jest w środku drukowania wysokonakładowego zadania, można użyć funkcji przerwania, wykonać interesujące Cię kopie, a następnie zwolnić zatrzymane zadanie.

Dostęp bezpośredni

Wszystkie główne funkcje wyświetlane są na ekranie dotykowym, dodatkowo dla wygody można umieścić skróty do najczęściej używanych poleceń umiejscowionych na górze panelu.

Uchwyty kaset

Uchwyty do kaset są zaprojektowany z myślą o łatwości użycia: można chwytać rękę z góry lub od dołu. Jest to szczególnie istotne dla ludzi używających wózków inwalidzkich.

010.jpg

Dostęp z przodu

Dwie przednie pokrywy umożliwiają szybki i łatwy dostęp do środka drukarki. Tak więc zmiana tuszu lub usuwanie zaciętego papieru jest szybka i prosta.

011.jpg

Kolor tacy

Kolory tac odbiorczych są starannie dobrane tak, aby pojawienie się arkuszy papieru było szybko zauważalne.

012.jpg

Kopiowanie i skanowanie

Skaner HS4000 - dodanie opcjonalnego modułu kolorowego skanera powoduje, że drukarka oferuje łatwość i wygodę konwencjonalnej kolorowej kopiarki, ale ze znacznie większą prędkością. Dzięki wysokiej szybkości 40 stron / minutę*13, pojemności 100 arkuszy*14 i możliwość automatycznego skanowania jedno i dwustronnego oryginału, skaner wykona zadanie szybko i sprawnie, pozwalając na kopiowanie materiałów lub skanowanie ich do komputera.

 

 

013.jpg

Wybierz układ

Możesz wybierać spośród gotowych szablonów / opcji wykańczania wyświetlanych na ekranie. Szybki dostęp do najczęściej używanych układów sprawia, że obsługa jest szybsza i wygodniejsza.

014.gif

Wykonywanie dodatkowych kopii

Dane ostatniego zadania skanowania są przechowywane w pamięci, co pozwala wykorzystania ich do wykonania dodatkowych kopii dokumentu. Ze względów bezpieczeństwa, funkcja ta może być wyłączona.

015.gif

Nagłówek i stopki stron

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych dokumentów w edytorze tekstu można dodać nagłówek / stopkę, takie jak numer strony i datę.

016.gif

Skanowanie z ADF & funkcja wstrzymania / łączenia

Jeśli masz dokument oryginału złożony z większej ilości stron niż pojemność automatycznego podajnik (100 arkuszy), możesz użyć funkcji skanowania z wstrzymaniem i dokładanie kolejnych partii dokumentów uzyskując maksymalnie 1000 arkuszy jednostronnych lub 500 arkuszy w trybie skanowania dwustronnego.

 

Usuwanie cienia skanowanej książki

Podczas skanowania książek lub czasopism, spotykany jest często cień w środku skanu. Ta użyteczna funkcja automatycznie usuwa ten efekt.

017.gif

Skanowanie oryginałów o różnych rozmiarach

Funkcja umożliwia skanowanie i łączenie oryginałów o różnych rozmiarach w jeden dokument*.
*Dostępne dla ComColor 9050 / 7050

018.gif

Usuwanie koloru tła

Ta przydatna funkcja pozwala zmniejszyć intensywność lub usunąć kolor tła oryginałów wydrukowanych na kolorowym papierze.

019.gif

Zaawansowane wsparcie dla wszystkich wydruków biurowych

Drukowanie wielu stron dokumentu na jednym arkuszu

Funkcja umożliwia łączenie wielu kopii na tej samej stronie lub kopie wielu stron na jednym drukowanym arkuszu. Wykorzystując tą funkcję możemy wydrukować obszerne dokumenty w łatwym do odczytaniu formacie oszczędzając tym samym papier.

wiele stron na arkusz

Sortowanie / wkładanie przekładek

Funkcja sortowania grupuje wydruki na dwa sposoby. Przy wyborze opcji „Sort” najpierw kopiowane są zestawy kopii pierwszej strony, potem drugiej itd. Przy wyborze opcji „Group” drukowane są kopie zestawu całego dokumentu. Dostępna jest też funkcja „Slip sheet” wstawiająca pomiędzy zestawami kopii dokumentu dodatkowy, przesunięty względem wydruków arkusz rozdzielający.

sortowanie

 

Dodawania okładki

Umożliwia użycie wcześniej wydrukowanej strony lub kolorowego arkusza, jako przedniej lub tylnej okładki.
022.gif

Kontrola gammy / podgląd zmian

Kontrola gammy pozwala na dostosowanie kontrastu i nasycenia kolorów dla obrazów, które są źle zdefiniowane, zbyt ciemne lub zbyt jasne. Dostępna jest także możliwość modyfikowania ustawień dla każdego koloru. Dwie metody pozwalają na wybranie najlepszego procesu dla półtonów (wydruk pełno-kolorowy lub czarno-biały) w celu uzyskania najlepszego rezultatu.

 Kontola gammy

Wygładzanie linii

Czasami, zwłaszcza w przypadku drukowania dużych czcionek lub ilustracji, krawędzie linii stają się postrzępione. Funkcja wygładzania linii pomaga zmniejszyć lub wyeliminować ten efekt.

Wygładzanie linii

Znak wodny

Dostępna jest funkcja dodawania na wydrukach znaków wodnych takie jak “Poufny”, “Ważny”. Możne dowolnie definiować dla nich, rozmiar czcionki, pozycje i kolor.

Znak wodny Riso

Kontrola dostępu

Kontrola użytkownika

Dołączone oprogramowanie RISO dostarcza sieciowy monitor administratora i moduł kontroli użycia drukarki. Informacje takie, jak liczniki wydruków, rodzaj papieru, dodatkowe procesy, uwagi do prac itp. mogą być oglądane z komputera administratora i zapisywane do pliku CSV w celu późniejszej analizy. Pozwala to na efektywne zarządzanie działaniami i zapewnia prawidłową eksploatacji drukarki pomiędzy departamentami.

026.gif

Drukowanie poufnych dokumentów (kod PIN)

Dokumenty poufne muszą być przechowywane z dala od niepowołanych osób – także wtedy gdy są one drukowane. Zabezpieczenie drukowania kodem PIN pozwala to zrobić. Wystarczy podczas wysyłania zadania do drukarki zdefiniować i wprowadzić kod PIN (maksymalnie osiem cyfr). Następnie aby wydrukować swoje zadanie, należy wprowadzić ten sam kod PIN na panelu sterowania. Wydruk następuje nawet jeśli są inne zadania w kolejce do drukowania, gwarantuje to, że osoby nieupoważnione nie zobaczyć naszych poufnych dokumentów.

027.gif

Zapisywanie do folderu / kod bezpieczeństwa PIN

Funkcja zapisu do folderu pozwala na zapisywanie danych w drukarce - z komputera lub bezpośrednio z skanera – dokumenty mogą być wydrukowane niezwłocznie lub w późniejszym czasie. Zapisane dane można wysyłać na kilka sposobów: bezpośrednio do komputera PC za pomocą przeglądarki internetowej, do udostępnionego folderu na komputerze, do serwera PC aby udostępnić je grupie użytkowników (dostępy dla grup mogą być ograniczone do ich indywidualnych udostępnionych folderów), do pamięci zewnętrznej USB, na adres e-mail. Jeśli dane są poufne, można zabezpieczyć dokumenty przechowywane na dysku twardym kodem PIN, uniemożliwiając tym samym dostęp do nich osobom nieupoważnionym.

028.gif

Oszczędność

Tryb automatycznego koloru

Jest to tryb dedykowany do drukowania dokumentów złożonych ze stron kolorowych i monochromatycznych. Automatycznie wykrywana jest obecność koloru na każdej ze stron dzięki czemu uzyskujemy redukcje użycia atramentu i oszczędność kosztów.

Automatyczny kolor

Wykrywanie i pomijanie pustych stron

Automatycznie wykrywane są i pomijane puste strony dokumentu w celu oszczędności papieru i czasu. Determinuje to niższe koszty.

Wykrywanie pustych stron

Ustawienia oszczędności energii

Aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, panel dotykowy wyłącza się po zdefiniowanym przez użytkownika czasie. Naciśnięcie jednego przycisku przywraca go z powrotem do życia. Ponadto drukarka przechodzi w tryb uśpienia po określonym czasie, co minimalizuje zużycie energii przy jednoczesnym utrzymaniu urządzenia w gotowości do niemal natychmiastowej pracy.

Akcesoria

System RIP wyposażony w Adobe Postscript 3™

Umożliwia drukowanie danych w PostScript-cie stosowanym w oprogramowaniach DTP. Przetwarzanie i przechowywanie jest bardzo wydajne, dzięki zastosowaniu procesora Intel Core™ 2 Duo oraz dysku twardego o pojemności 320 GB. System wyposażony jest w 139 czcionek z możliwością doinstalowania dodatkowych. Można polegać na sile Adobe PostScript 3 przy drukowania nawet najbardziej skomplikowanych i rozbudowanych wizualnie dokumentów.

RIP Riso z Adobe Postscript 3

Szablony drukowania

Papier firmowy, loga itp. mogą być przechowywane i ustawione jako szablony, gotowe do dołączania do poszczególnych zadań. Ta przydatna funkcja jest idealna do drukowania oficjalnych komunikatów, biuletynów firmowych lub innych aplikacji wymagających spójnego formatu. Drukowanie dwustronne z różnymi szablonami jest również możliwe.

032.gif

Zmienne zadania drukowania (PPML*)

Umożliwia wyłączanie danych w wiadomościach bezpośrednich i w podobny sposób umożliwia pobieranie indywidualnych informacji o kliencie, takich jak nazwy i adresy, co pozawala na drukowanie spersonalizowanej korespondencji, zaproszeń, itp. Jest to istotne przy działaniach marketingowych skierowanych bezpośrednio do klientów.
*Dostępne z pakietem "IS900C Professional Package".

Funkcja archiwizacji

Można zapisać prace do archiwum w postaci danych przetworzonych przez RIP, które następnie można drukować bezpośrednio z wykorzystaniem menedżera prac, oszczędzając tym samym czas i niwelując obawę o proces przesyłania i przetwarzania danych. Jest to idealne rozwiązanie dla zadań, które wymagają częstego dodruku. Dla większej wszechstronności dodano funkcje umożliwiające zmianę prac, wstawianie pustych stron, a nawet łączenie wielu zarchiwizowanych zadań*.

*Dostępne z pakietem "IS900C Advanced Package" lub "IS900C Professional Package".

034.jpg

Kolejki drukowania

System kolejkowania pozwala wysłać jednocześnie wiele zadań do drukarki. Można tworzyć różne kolejki i przypisywać im ustawienia drukowania dla indywidualnych potrzeb.

 

035.gif

Tworzenie klastrów

Jeśli dysponujesz kilkoma urządzeniami ComColor możesz je połączyć w system klastrowy, wyznaczając jedno z urządzeń do zarządzania pozostałymi maszynami. Zadania drukowania są automatycznie przydzielane w najbardziej efektywny sposób, albo poprzez skierowanie pracy od zajętej drukarki do wolnej albo przez rozłożenie pracy na wiele procesów druku w przetwarzaniu równoległym, tak aby zakończyć pracę możliwie jak najszybciej.

Opcje wykańczania dokumentów


Szeroki zakres dostępnych opcji RISO pozwala na dostosowanie konfiguracji urządzenia pod potrzeby użytkownika. Wybór tac układających pozwala określić, w jaki sposób drukarka będzie układać wydruki. Moduły podający koperty i podający kartony rozszerzają znacznie możliwości drukowania mediów. Wielofunkcyjny finiszer dostarcza automatyczne funkcje wykańczania, dzięki czemu dokumenty mają w pełni profesjonalny wygląd.

Taca odbioru zadrukiem do dołu / taca offsetowa zadrukiem do dołu

Należy określić, które z tych opcji jest wymagana podczas składania zamówienia na urządzenie. Taca odbioru zadrukiem do dołu układa na jednym stosie Twoje wydrukowane dokumenty, natomiast taca offsetowa (przesuwająca) pozwala odróżnić poszczególnych dokumentów na stosie, umożliwiająca tym samym na proste ich rozdzielanie. Taca odbioru zadrukiem do dołu

Finiszer wielofunkcyjny

Finiszer wielouncyjny Riso
Ten uniwersalny moduł wykańczający to oszczędność czasu i minimalizacja utrudnień, umożliwia automatycznie dziurkowanie, zszywanie, składanie do broszury, a nawet ich centralne zszywanie. Jest to szybki i wydajny sposób, aby tworzyć naprawdę profesjonalnie wyglądające dokumenty *
 

 

* Dostępne funkcje różnią się w zależności od obszaru zadruku urządzeń serii ComColor.

System automatycznej kontroli Riso dla tacy układającej

System automatycznej kontroli Tacy układającej II ustawia automatycznie poprawną szerokość prowadnic, tak aby dopasować je do wybranego rozmiaru papieru. Szeroka Taca Układająca jest przeznaczony do obsługi większych rozmiarów papieru, do 340 mm x 550 mm.

Moduł obsługi kopert / moduł obsługi kartonów

Opcjonalny zestaw podawania kopert i kartonów rozszerza obszary zastosowań drukarki. Jak nazwa wskazuje, pierwszy zestaw umożliwia drukowanie kopert do formatu 270 mm x 382 mm, podczas gdy drugi moduł umożliwia drukowanie na gramaturze do 400 g/m2.

042.jpg

System ciągłego wyjścia wydruków

Z zainstalowanym systemem automatycznej kontroli RISO dla Tacy Układającej II lub wielofunkcyjnym finiszerem, drukarka automatycznie przełączy się do drugiej tacy odbiorczej, w momencie kiedy bieżąca taca będzie pełna. To pozwala na zwiększenie wykonywania nakładów bez konieczności interwencji operatora.

Specyfikacja ComColor 9050

System drukowania Liniowy, atramentowy
Głowica drukująca Typ Piezo, fizyczna rozdzielczości 300 dpi, 8 stopni gradacji
Rodzaj tuszu Pigmentowy na bazie oleju
Rozdzielczość Standard: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 300 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Fine: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Przetwarzanie danych/Rozdzielczość Standard: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 300 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Fine: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Wygładzanie linii: 600 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
Czas nagrzewania 2 min. 45 sek. lub szybciej (w temperaturze pokojowej 20°C)
Czas wydruku pierwszej strony *1 8 sek. lub szybciej
Język opisu strony Autorski PDL
Obsługiwane protokoły TCP / IP, HTTP, HTTPS (SSL), DHCP, FTP, LPR, IPP, SNMP, port 9100 (RAW Port)
Obsługiwane systemy operacyjne Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP (wersja 32-bit), Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows Server 2003 (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows Vista (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows Server 2008 (wersja 32-bitowy/64-bitowy), Microsoft Windows 7 (wersja 32-bitowy/64-bitowy)
Interfejsy sieciowe Ethernet 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T (2ch)
Procesor Intel Celeron-M440 (1,86 GHz)
Pamięć 1 GB
Dysk twardy HDD Pojemność: 160 GB; dostępna powierzchnia użytkowa: 140 GB
System operacyjny Linux
Zasilanie AC100-127 / 200-240 V, 50/60 Hz, 10,0 / 5,0
Pobór mocy Maksymalna: 1000 W; W trybie gotowości*5: 250 W; W trybie uśpienia: maksymalnie 45 W; W trybie oczekiwania: maksymalnie 1 W
Poziom hałasu Maksymalna: 68 dB (podczas drukowania)

Prędkość druku ciągłego *2

A4 podawany dłuższą krawędzią Jednostronnie: 150 str./min.
Dwustronnie 75 arkuszy na minutę (150 str./min.)
A4 podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 110 str./min.
Dwustronnie 55 arkuszy na minutę (110 str./min.)
B4 krótszą krawędzią kanału Jednostronnie: 90 str./min.
Dwustronnie 42 arkuszy / minutę (84 str./min.)
A3 podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 80 str./min.
Dwustronnie 40 arkuszy na minutę (80 str./min.)
Letter podawany dłuższą krawędzią Jednostronnie: 146 str./min.
Dwustronnie 73 arkuszy / minutę (146 str./min.)
Letter podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 116 str./min.
Dwustronnie 58 arkuszy / minutę (116 str./min.)
Legal podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 90 str./min.
Dwustronnie 42 arkuszy / minutę (90 str./min.)
Ledger podawany krótszą krawędzią Jednostronnie: 78 str./min.
Dwustronnie 39 arkuszy / minutę (78 str./min.)

Rozmiar papieru

Standardowa taca Maksymalny: 340 mm x 550 mm
Minimalny: 90 mm x 148 mm
Podajnik 1 - 3 Maksymalny: A3 (297 mm x 420 mm), Ledger
Minimalny: 182 mm x 182 mm
Obszar zadruku Maksymalny: 314 mm x 548 mm
Gwarantowany obszar zadruku *3 Standardowa szerokość marginesu: 3 mm
Minimalna szerokość marginesu: 1 mm

Gramatura papieru

Standardowy podajnik papieru 46 g/m² do 210 g/m²
Podajnik papieru 1-3 52 g/m² do 104 g/m²

Metoda podawania papieru / Pojemność tacy na papier *4

Standardowy podajnik papieru 1000 arkuszy (wysokość do 100 mm)
Podajnik papieru 1-3 500 arkuszy (wysokość do 50 mm)
Pojemność standardowej tacy wyjściowej *4 500 arkuszy (wysokość do 60 mm)

Środowisko pracy

Temperatura 15°C do 30°C (59°F do 86°F)
Wilgotność 40% do 70% (bez kondensacji)

Wymiary (Szerokość x Głębokość. x Wysokość) i Waga

W użyciu 1220 mm x 705 mm x 1030 mm
Podczas magazynowania 1155 mm x 705 mm x 995 mm
Wymagana przestrzeń przy otwartej tacy 1220 mm x 1240 mm x 1030 mm
Waga Około 168 kg
   
Dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Szczegóły mogą się różnić w zależności od regionu.
*1: W ciągu 10 minut od ostatniego zadania.
*2: Przy użyciu zwykłego papieru (85g/m2) i gęstości 3 (Standard). Używane wzorce: wzorzec wydruku "Colormeasurementsample 2" (JEITA standard pattern J6). Prędkość drukowania ciągłego zależy od możliwości odbioru.
*3: Margines przy drukowania kopert wynosi 10 mm. Obszar gwarantowanego zadruku podczas drukowania zdjęć jest to obszar zamknięty w 3 mm od krawędzi papieru.
*4: Przy użyciu zwykłego papieru (85 g/m2).
*5: Kiedy nie jest drukowane żadne zadanie.

POLECAMY

Autoryzowany Dealer Develop

Nowe produkty

Brak nowych produktów

Kontakt

email: biuro@digicom.com.pl
tel. +48 42 715-43-96

pracujemy w godzinach
800-1600


więcej informacji ...

LiveZilla Live Help
Mapa strony Kariera Kontakt

Copyright 1992 - 2013 Digicom Centrum Druku Cyfrowego