Riso EZ571

FORMAT
A3
Druk z
pamięci USB 
150
str/min
6
LAT GWARANCJI
Panel
dotykowy
Niska
rata!

 

Więcej szczegółów

Prosimy o zgłoszenie zapytania cenowego za pomocą formularza kontaktowego.Powielacz cyfrowy RISO EZ571 oferuje niskie koszty eksploatacji oraz wysoką prędkość drukowania, aby osiągnąć większą redukcję wydatków i wydajność jakiej nie są w stanie zapewnić kserokopiarki.

Przy najwyższej rozdzielczości druku może przetwarzać potężne partie drukowanych prac w celu maksymalizacji wydajności, umożliwiając druk w wielu aspektach: od typowych, standardowych, najbardziej popularnych dokumentów do kopert, kart, ulotek, materiałów edukacyjnych i wielu innych. Możliwość bezpośredniego drukowania z pamięci flash USB oraz duży, dotykowy panel obsługi LCD zapewnia pewność kontroli i uzyskania rezultatów zgodnych z oczekiwaniami.

Więcej oszczędności

Całkowite koszty związane z drukiem i obsługą kserokopiarek i drukarek mogą okazać się wyższe niż się tego spodziewamy. Seria powielaczy cyfrowych RISO EZ umożliwia obniżenie kosztów przy wysokonakładowych seriach drukowanych prac. W jaki sposób? Przez stosowanie unikatowej technologii polegającej na skanowaniu oryginału bądź wysyłaniu danych z komputera do modułu tworzenia matryc. Dzięki temu uzyskujemy większą efektywność kosztów niż przy korzystaniu z kserokopiarek, drukarek czy usług zewnętrznych w drukarni.

Bardziej wydajne

Potrzebujesz pilnie dużej ilości wydruków? Bez paniki. RISO EZ571 może drukować z maksymalna prędkością do 130 stron na minutę. To ponad 1000 stron w zaledwie 8 minut - znacznie szybciej w porównaniu do kserokopiarek lub drukarek.

Szeroki wachlarz różnorodności stosowanego do druku papieru!

EZ571 może obsługiwać szeroki wachlarz papieru stosowanego do druku w tym: karton, cienki papier, koperty i karty tym samym więcej prac można wydrukować na miejscu bez konieczności (lub ograniczeniu) outsourcingu. Używaj mniej kosztownego papieru, aby dalej ograniczać koszty.

Tryb ECO

Cyfrowy powielacz zużywa zaledwie około 1/6 * energii wykorzystywanej przy użyciu kopiarki.Dla większej oszczędności energetycznej, EZ571 wyposażony został w tryb ECO, aby zminimalizować zużycie energii bez pogorszenia, jakości wydruku. Kiedy urządzenie nie jest używane przez dłuższy czas, tryb Auto SleepMode automatycznie włącza tryb uśpienia redukując zużycie energii do niemal 5W.Tryb Auto Power-OFF powoduje wyłączanie zasilania po zdefiniowanym odstępie czasu.

* W porównaniu z czarno-białymi kopiarkami - ok. 1500W

Tryb oszczędzania farby

Tryb Ink SavingMode zmniejsza zużycie farby - co w przypadku wysokonakładowych produkcji czyni użytkowanie RISO EZ szczególnie opłacalnym.

Oszczędność papieru

Aby zmniejszyć koszty papieru, urządzenie może wydrukować wiele oryginałów na jednym arkuszu papieru

Jeszcze piękniejsze odwzorowanie!

Optymalna, jakość wydruku jak najbliżej wierna oryginałowi!

Celem optymalnej jakości wydruku EZ571 zawiera cztery predefiniowane tryby przetwarzania obrazu: Tekst (line), Foto (Photo) (standard / portret / grupa), Duo (tekst / foto/ usuwanie cieni) i Ołówek (pensil) (ciemniej / jaśniej).

Opcjonalny kolorowy cylinder dla druku w kolorze.

Dodatkowy kolor może pomóc wyróżnić drukowane prace. Dodatkowy cylinder barwna został zaprojektowany w ten sposób, abyby być lekkim, łatwym do instalacji iprostym w obsłudze.Cylindry barwne mogą zostać zabarwione szeroką gamę farb w 21 kolorach standardowych, 50 kolorach niestandardowych, lub przygotowanych na specjalnezamówienie, które odzwierciedlają wyspecyfikowane kolory wykorzystywane w logo i barwach firmowych.

Wszechstronność

EZ571 świetnie sprawdza się przy druku wysokiej, jakości tekstu i obrazu, dla szerokiego zakresu prac - od standardowych formularzy i dokumentów poprzez koperty, ulotki, materiały dydaktyczne i inne. Urządzenie jest łatwe do podłączenia i współpracy z komputerem za pomocą kabla USB a może tez drukować pobierając dane bezpośrednio z pamięci flash USB. Aby umożliwić prace w środowisku sieciowym wystarczy wykorzystać, opcjonalnie dostępną, kartę sieciową RISO. Opcjonalna karta pamięci DM-512CF umożliwia zapisywanie wielorakich, często używanych dokumentów.

Łatwość obsługi

Nie martw się – obsługa urządzenia jest tak prosta, jak standardowej kserokopiarki.
Wybór najlepszych ustawień nie sprawia najmniejszego problemu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na dużym, interaktywnym, dotykowym panelu obsługi.


Edycja dokumentów

Urządzenie umożliwia i ułatwia przetwarzanie i obróbkę obrazu oraz separacje kolorów dla druku kolorowego. Aby określić obszar przetwarzania, po prostu użyj wskaźnika, aby zaznaczyć odpowiedni fragmentu obrazu na dużym dotykowym wyświetlaczu LCD. Obraz na wyświetlaczu może być powiększony dla łatwiejszej edycji szczegółów.

 

Dostosowanie panelu

Aby obsługa przychodziła optymalnie i szybko, można przypisać często używane funkcje do przycisków w bezpośrednim obszarze dostępu na górze panelu dotykowego LCD.

Wygodne usuwanie zużytych matryc

Pojemnik na zużyte matryce jest kompaktowy i prosty, tak żeby pozbywanie się zużytych matryc nie było trudniejsze od naciśnięcie dźwigni. Bez konieczności brudzenia rak.

Pełne bezpieczeństwo

EZ571 zapewnia funkcje bezpieczeństwa, które mogą ograniczyć dostęp użytkownika lub zabezpieczenia oryginalnych danych w celu ochrony przed wyciekiem informacji. Włączenie trybu poufnego powoduje ze po wydrukowaniu matryca nie pozostaje na cylindrze, ale jest natychmiast usuwana w celu ochrony przed niepożądanym drukowania poufnych dokumentów.

 

RISO i Quality systemTM pozwala na dwukierunkową komunikację między powielaczami a materiałamieksploatacyjnymi poprzez miniaturowe czujniki zainstalowane w pojemniku na farbę i w rolce matrycy.

Daje to następujące korzyści:

 • Automatyczne zapewnienie optymalnej jakości wydruków

 • Zabezpieczenie przed błędami w obsłudze

 • Ostrzeganie o niskim stanie materiałów eksploatacyjnych

 • Zminimalizowanie strat papieru Logo RISO i Quality oznacza iż produkt jest kompatybilny z systemem RISO i Quality S.

 

RISOGRAPH EZ571(A3)                RISO PC-Interface USB 2.0

Rozdzielczość                                                                    Rozdzielczość skanowania:              300dpi x 600dpi

Rozdzielczość druku:                        300dpi x 600dpi

(600dpi x 600dpi: gęstość perforacji na matrycy)

 

Metoda tworzenia matryc/drukowania                                       Szybkie, cyfrowe tworzenie matryc/

w pełni automatyczny druk matrycowy

Typ oryginału                                                                     Książka (maks. 10 kg), arkusz

Rozmiar oryginału (maks./min.)                                    Z użyciem szyby ekspozycyjnej:

50 × 90 mm - 310 × 432 mm

Z użyciem automatycznego podajnika dokumentów AF-VI:

100 × 148 mm - 310 × 432 mm

Gramatura oryginału                                                        Z użyciem szyby ekspozycyjnej: maks. 10 kg

Z użyciem automatycznego podajnika dokumentów AF-VI:

50 g/m2 - 128 g/m2

Rozmiar papieru do drukowania (maks./min.)           100 × 148 mm - 310 × 432 mm

Pojemność pojemnika na papier                                   1000 arkuszy (64 g/m2)

Gramatura papieru do drukowania                               46 g/m2 - 210g/m2

Tryb przetwarzania obrazu                                                            Tekst, Foto (Standardowy/Portret/Grupa), Duo (Tekst/Foto/Usuwanie cieni), Ołówek (Ciemniej/Jaśniej)

Czas tworzenia matrycy                                                  Około 20 sekund

 (A4/Portret/współczynnik reprodukcji 100%)

Obszar druku (max)                                                         291 × 413 mm

Współczynnik reprodukcji                                                              Powiększenie: 50-200%

Standardowy współczynnik reprodukcji (powiększenie): 163%, 141%, 122%, 116%

Standardowy współczynnik reprodukcji (pomniejszenie): 87%, 82%, 71%, 61%

Margines+: 90 - 99%

Prędkość druku                                                                 Około 60 - 130 stron na minutę (pięć poziomów ustawień)

Regulacja położenia obrazu                                            Pionowa: ±15 mm pozioma: ±10 mm

Podawaniefarby                                                                W pełni zautomatyzowany (pojemnik 1000 ml)

Matryce zapas/usuwanie                                                W pełni automatyczne (około 220 arkuszy na rolce)

Pojemność pojemnika na zużyte matryce                   100 arkuszy

Interfejs użytkownika                                                     Panel dotykowy LED, ze wskaźnikami postępu drukowania, obsługiwany z przodu

Wyposażenie dodatkowe                                                               Automatyczny podajnik dokumentów AF-VI, bęben kolorowy, bęben A4(Letter) W, taca na szerokie stosy, licznik kart, separator zadań, karta pamięci do zapisu dokumentów, podajnik kart, podajnik kopert, podstawka,

uchwytfarb/matrycy, RISO Network Card, RISO Controller IS300

Źródło zasilania                                                                  EZ571E: 220-240 V~,50-60 Hz, 1,6 A

Wymiary                                                                              W czasie pracy (dł. × szer. × wys.):               

1415 × 655 × 665 mm

Podczas przechowywania (dł. × szer. × wys.):

780 × 655 × 665 mm

Masa                                                                                     Około 103 kg

Standard bezpieczeństwa                                               Zgodność z normą IEC 60950-1, do użytku w pomieszczeniach, poziom zanieczyszczeń 2(*1), do wysokości 2000m n.p.m.

Uwaga:

• Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi.

(*1) Poziom zanieczyszczeń w środowisku użytkowania spowodowany brudem i pyłem w powietrzu. Poziom “2”

odnosi się do ogólnego środowiska pomieszczeń zamkniętych.

 
Powielacz cyfrowy RISO EZ571 oferuje niskie koszty eksploatacji oraz wysoką prędkość drukowania, aby osiągnąć większą redukcję wydatków i wydajność jakiej nie są w stanie zapewnić kserokopiarki.

Przy najwyższej rozdzielczości druku może przetwarzać potężne partie drukowanych prac w celu maksymalizacji wydajności, umożliwiając druk w wielu aspektach: od typowych, standardowych, najbardziej popularnych dokumentów do kopert, kart, ulotek, materiałów edukacyjnych i wielu innych. Możliwość bezpośredniego drukowania z pamięci flash USB oraz duży, dotykowy panel obsługi LCD zapewnia pewność kontroli i uzyskania rezultatów zgodnych z oczekiwaniami.

Więcej oszczędności

Całkowite koszty związane z drukiem i obsługą kserokopiarek i drukarek mogą okazać się wyższe niż się tego spodziewamy. Seria powielaczy cyfrowych RISO EZ umożliwia obniżenie kosztów przy wysokonakładowych seriach drukowanych prac. W jaki sposób? Przez stosowanie unikatowej technologii polegającej na skanowaniu oryginału bądź wysyłaniu danych z komputera do modułu tworzenia matryc. Dzięki temu uzyskujemy większą efektywność kosztów niż przy korzystaniu z kserokopiarek, drukarek czy usług zewnętrznych w drukarni.

Bardziej wydajne

Potrzebujesz pilnie dużej ilości wydruków? Bez paniki. RISO EZ571 może drukować z maksymalna prędkością do 130 stron na minutę. To ponad 1000 stron w zaledwie 8 minut - znacznie szybciej w porównaniu do kserokopiarek lub drukarek.

Szeroki wachlarz różnorodności stosowanego do druku papieru!

EZ571 może obsługiwać szeroki wachlarz papieru stosowanego do druku w tym: karton, cienki papier, koperty i karty tym samym więcej prac można wydrukować na miejscu bez konieczności (lub ograniczeniu) outsourcingu. Używaj mniej kosztownego papieru, aby dalej ograniczać koszty.

Tryb ECO

Cyfrowy powielacz zużywa zaledwie około 1/6 * energii wykorzystywanej przy użyciu kopiarki.Dla większej oszczędności energetycznej, EZ571 wyposażony został w tryb ECO, aby zminimalizować zużycie energii bez pogorszenia, jakości wydruku. Kiedy urządzenie nie jest używane przez dłuższy czas, tryb Auto SleepMode automatycznie włącza tryb uśpienia redukując zużycie energii do niemal 5W.Tryb Auto Power-OFF powoduje wyłączanie zasilania po zdefiniowanym odstępie czasu.

* W porównaniu z czarno-białymi kopiarkami - ok. 1500W

Tryb oszczędzania farby

Tryb Ink SavingMode zmniejsza zużycie farby - co w przypadku wysokonakładowych produkcji czyni użytkowanie RISO EZ szczególnie opłacalnym.

Oszczędność papieru

Aby zmniejszyć koszty papieru, urządzenie może wydrukować wiele oryginałów na jednym arkuszu papieru

Jeszcze piękniejsze odwzorowanie!

Optymalna, jakość wydruku jak najbliżej wierna oryginałowi!

Celem optymalnej jakości wydruku EZ571 zawiera cztery predefiniowane tryby przetwarzania obrazu: Tekst (line), Foto (Photo) (standard / portret / grupa), Duo (tekst / foto/ usuwanie cieni) i Ołówek (pensil) (ciemniej / jaśniej).

Opcjonalny kolorowy cylinder dla druku w kolorze.

Dodatkowy kolor może pomóc wyróżnić drukowane prace. Dodatkowy cylinder barwna został zaprojektowany w ten sposób, abyby być lekkim, łatwym do instalacji iprostym w obsłudze.Cylindry barwne mogą zostać zabarwione szeroką gamę farb w 21 kolorach standardowych, 50 kolorach niestandardowych, lub przygotowanych na specjalnezamówienie, które odzwierciedlają wyspecyfikowane kolory wykorzystywane w logo i barwach firmowych.

Wszechstronność

EZ571 świetnie sprawdza się przy druku wysokiej, jakości tekstu i obrazu, dla szerokiego zakresu prac - od standardowych formularzy i dokumentów poprzez koperty, ulotki, materiały dydaktyczne i inne. Urządzenie jest łatwe do podłączenia i współpracy z komputerem za pomocą kabla USB a może tez drukować pobierając dane bezpośrednio z pamięci flash USB. Aby umożliwić prace w środowisku sieciowym wystarczy wykorzystać, opcjonalnie dostępną, kartę sieciową RISO. Opcjonalna karta pamięci DM-512CF umożliwia zapisywanie wielorakich, często używanych dokumentów.

Łatwość obsługi

Nie martw się – obsługa urządzenia jest tak prosta, jak standardowej kserokopiarki.
Wybór najlepszych ustawień nie sprawia najmniejszego problemu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na dużym, interaktywnym, dotykowym panelu obsługi.


Edycja dokumentów

Urządzenie umożliwia i ułatwia przetwarzanie i obróbkę obrazu oraz separacje kolorów dla druku kolorowego. Aby określić obszar przetwarzania, po prostu użyj wskaźnika, aby zaznaczyć odpowiedni fragmentu obrazu na dużym dotykowym wyświetlaczu LCD. Obraz na wyświetlaczu może być powiększony dla łatwiejszej edycji szczegółów.

 

Dostosowanie panelu

Aby obsługa przychodziła optymalnie i szybko, można przypisać często używane funkcje do przycisków w bezpośrednim obszarze dostępu na górze panelu dotykowego LCD.

Wygodne usuwanie zużytych matryc

Pojemnik na zużyte matryce jest kompaktowy i prosty, tak żeby pozbywanie się zużytych matryc nie było trudniejsze od naciśnięcie dźwigni. Bez konieczności brudzenia rak.

Pełne bezpieczeństwo

EZ571 zapewnia funkcje bezpieczeństwa, które mogą ograniczyć dostęp użytkownika lub zabezpieczenia oryginalnych danych w celu ochrony przed wyciekiem informacji. Włączenie trybu poufnego powoduje ze po wydrukowaniu matryca nie pozostaje na cylindrze, ale jest natychmiast usuwana w celu ochrony przed niepożądanym drukowania poufnych dokumentów.

 

RISO i Quality systemTM pozwala na dwukierunkową komunikację między powielaczami a materiałamieksploatacyjnymi poprzez miniaturowe czujniki zainstalowane w pojemniku na farbę i w rolce matrycy.

Daje to następujące korzyści:

 • Automatyczne zapewnienie optymalnej jakości wydruków

 • Zabezpieczenie przed błędami w obsłudze

 • Ostrzeganie o niskim stanie materiałów eksploatacyjnych

 • Zminimalizowanie strat papieru Logo RISO i Quality oznacza iż produkt jest kompatybilny z systemem RISO i Quality S.

 

RISOGRAPH EZ571(A3)                RISO PC-Interface USB 2.0

Rozdzielczość                                                                    Rozdzielczość skanowania:              300dpi x 600dpi

Rozdzielczość druku:                        300dpi x 600dpi

(600dpi x 600dpi: gęstość perforacji na matrycy)

 

Metoda tworzenia matryc/drukowania                                       Szybkie, cyfrowe tworzenie matryc/

w pełni automatyczny druk matrycowy

Typ oryginału                                                                     Książka (maks. 10 kg), arkusz

Rozmiar oryginału (maks./min.)                                    Z użyciem szyby ekspozycyjnej:

50 × 90 mm - 310 × 432 mm

Z użyciem automatycznego podajnika dokumentów AF-VI:

100 × 148 mm - 310 × 432 mm

Gramatura oryginału                                                        Z użyciem szyby ekspozycyjnej: maks. 10 kg

Z użyciem automatycznego podajnika dokumentów AF-VI:

50 g/m2 - 128 g/m2

Rozmiar papieru do drukowania (maks./min.)           100 × 148 mm - 310 × 432 mm

Pojemność pojemnika na papier                                   1000 arkuszy (64 g/m2)

Gramatura papieru do drukowania                               46 g/m2 - 210g/m2

Tryb przetwarzania obrazu                                                            Tekst, Foto (Standardowy/Portret/Grupa), Duo (Tekst/Foto/Usuwanie cieni), Ołówek (Ciemniej/Jaśniej)

Czas tworzenia matrycy                                                  Około 20 sekund

 (A4/Portret/współczynnik reprodukcji 100%)

Obszar druku (max)                                                         291 × 413 mm

Współczynnik reprodukcji                                                              Powiększenie: 50-200%

Standardowy współczynnik reprodukcji (powiększenie): 163%, 141%, 122%, 116%

Standardowy współczynnik reprodukcji (pomniejszenie): 87%, 82%, 71%, 61%

Margines+: 90 - 99%

Prędkość druku                                                                 Około 60 - 130 stron na minutę (pięć poziomów ustawień)

Regulacja położenia obrazu                                            Pionowa: ±15 mm pozioma: ±10 mm

Podawaniefarby                                                                W pełni zautomatyzowany (pojemnik 1000 ml)

Matryce zapas/usuwanie                                                W pełni automatyczne (około 220 arkuszy na rolce)

Pojemność pojemnika na zużyte matryce                   100 arkuszy

Interfejs użytkownika                                                     Panel dotykowy LED, ze wskaźnikami postępu drukowania, obsługiwany z przodu

Wyposażenie dodatkowe                                                               Automatyczny podajnik dokumentów AF-VI, bęben kolorowy, bęben A4(Letter) W, taca na szerokie stosy, licznik kart, separator zadań, karta pamięci do zapisu dokumentów, podajnik kart, podajnik kopert, podstawka,

uchwytfarb/matrycy, RISO Network Card, RISO Controller IS300

Źródło zasilania                                                                  EZ571E: 220-240 V~,50-60 Hz, 1,6 A

Wymiary                                                                              W czasie pracy (dł. × szer. × wys.):               

1415 × 655 × 665 mm

Podczas przechowywania (dł. × szer. × wys.):

780 × 655 × 665 mm

Masa                                                                                     Około 103 kg

Standard bezpieczeństwa                                               Zgodność z normą IEC 60950-1, do użytku w pomieszczeniach, poziom zanieczyszczeń 2(*1), do wysokości 2000m n.p.m.

Uwaga:

• Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi.

(*1) Poziom zanieczyszczeń w środowisku użytkowania spowodowany brudem i pyłem w powietrzu. Poziom “2”

odnosi się do ogólnego środowiska pomieszczeń zamkniętych.

 
Powielacz cyfrowy RISO EZ571 oferuje niskie koszty eksploatacji oraz wysoką prędkość drukowania, aby osiągnąć większą redukcję wydatków i wydajność jakiej nie są w stanie zapewnić kserokopiarki.

Przy najwyższej rozdzielczości druku może przetwarzać potężne partie drukowanych prac w celu maksymalizacji wydajności, umożliwiając druk w wielu aspektach: od typowych, standardowych, najbardziej popularnych dokumentów do kopert, kart, ulotek, materiałów edukacyjnych i wielu innych. Możliwość bezpośredniego drukowania z pamięci flash USB oraz duży, dotykowy panel obsługi LCD zapewnia pewność kontroli i uzyskania rezultatów zgodnych z oczekiwaniami.

Więcej oszczędności

Całkowite koszty związane z drukiem i obsługą kserokopiarek i drukarek mogą okazać się wyższe niż się tego spodziewamy. Seria powielaczy cyfrowych RISO EZ umożliwia obniżenie kosztów przy wysokonakładowych seriach drukowanych prac. W jaki sposób? Przez stosowanie unikatowej technologii polegającej na skanowaniu oryginału bądź wysyłaniu danych z komputera do modułu tworzenia matryc. Dzięki temu uzyskujemy większą efektywność kosztów niż przy korzystaniu z kserokopiarek, drukarek czy usług zewnętrznych w drukarni.

Bardziej wydajne

Potrzebujesz pilnie dużej ilości wydruków? Bez paniki. RISO EZ571 może drukować z maksymalna prędkością do 130 stron na minutę. To ponad 1000 stron w zaledwie 8 minut - znacznie szybciej w porównaniu do kserokopiarek lub drukarek.

Szeroki wachlarz różnorodności stosowanego do druku papieru!

EZ571 może obsługiwać szeroki wachlarz papieru stosowanego do druku w tym: karton, cienki papier, koperty i karty tym samym więcej prac można wydrukować na miejscu bez konieczności (lub ograniczeniu) outsourcingu. Używaj mniej kosztownego papieru, aby dalej ograniczać koszty.

Tryb ECO

Cyfrowy powielacz zużywa zaledwie około 1/6 * energii wykorzystywanej przy użyciu kopiarki.Dla większej oszczędności energetycznej, EZ571 wyposażony został w tryb ECO, aby zminimalizować zużycie energii bez pogorszenia, jakości wydruku. Kiedy urządzenie nie jest używane przez dłuższy czas, tryb Auto SleepMode automatycznie włącza tryb uśpienia redukując zużycie energii do niemal 5W.Tryb Auto Power-OFF powoduje wyłączanie zasilania po zdefiniowanym odstępie czasu.

* W porównaniu z czarno-białymi kopiarkami - ok. 1500W

Tryb oszczędzania farby

Tryb Ink SavingMode zmniejsza zużycie farby - co w przypadku wysokonakładowych produkcji czyni użytkowanie RISO EZ szczególnie opłacalnym.

Oszczędność papieru

Aby zmniejszyć koszty papieru, urządzenie może wydrukować wiele oryginałów na jednym arkuszu papieru

Jeszcze piękniejsze odwzorowanie!

Optymalna, jakość wydruku jak najbliżej wierna oryginałowi!

Celem optymalnej jakości wydruku EZ571 zawiera cztery predefiniowane tryby przetwarzania obrazu: Tekst (line), Foto (Photo) (standard / portret / grupa), Duo (tekst / foto/ usuwanie cieni) i Ołówek (pensil) (ciemniej / jaśniej).

Opcjonalny kolorowy cylinder dla druku w kolorze.

Dodatkowy kolor może pomóc wyróżnić drukowane prace. Dodatkowy cylinder barwna został zaprojektowany w ten sposób, abyby być lekkim, łatwym do instalacji iprostym w obsłudze.Cylindry barwne mogą zostać zabarwione szeroką gamę farb w 21 kolorach standardowych, 50 kolorach niestandardowych, lub przygotowanych na specjalnezamówienie, które odzwierciedlają wyspecyfikowane kolory wykorzystywane w logo i barwach firmowych.

Wszechstronność

EZ571 świetnie sprawdza się przy druku wysokiej, jakości tekstu i obrazu, dla szerokiego zakresu prac - od standardowych formularzy i dokumentów poprzez koperty, ulotki, materiały dydaktyczne i inne. Urządzenie jest łatwe do podłączenia i współpracy z komputerem za pomocą kabla USB a może tez drukować pobierając dane bezpośrednio z pamięci flash USB. Aby umożliwić prace w środowisku sieciowym wystarczy wykorzystać, opcjonalnie dostępną, kartę sieciową RISO. Opcjonalna karta pamięci DM-512CF umożliwia zapisywanie wielorakich, często używanych dokumentów.

Łatwość obsługi

Nie martw się – obsługa urządzenia jest tak prosta, jak standardowej kserokopiarki.
Wybór najlepszych ustawień nie sprawia najmniejszego problemu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na dużym, interaktywnym, dotykowym panelu obsługi.


Edycja dokumentów

Urządzenie umożliwia i ułatwia przetwarzanie i obróbkę obrazu oraz separacje kolorów dla druku kolorowego. Aby określić obszar przetwarzania, po prostu użyj wskaźnika, aby zaznaczyć odpowiedni fragmentu obrazu na dużym dotykowym wyświetlaczu LCD. Obraz na wyświetlaczu może być powiększony dla łatwiejszej edycji szczegółów.

 

Dostosowanie panelu

Aby obsługa przychodziła optymalnie i szybko, można przypisać często używane funkcje do przycisków w bezpośrednim obszarze dostępu na górze panelu dotykowego LCD.

Wygodne usuwanie zużytych matryc

Pojemnik na zużyte matryce jest kompaktowy i prosty, tak żeby pozbywanie się zużytych matryc nie było trudniejsze od naciśnięcie dźwigni. Bez konieczności brudzenia rak.

Pełne bezpieczeństwo

EZ571 zapewnia funkcje bezpieczeństwa, które mogą ograniczyć dostęp użytkownika lub zabezpieczenia oryginalnych danych w celu ochrony przed wyciekiem informacji. Włączenie trybu poufnego powoduje ze po wydrukowaniu matryca nie pozostaje na cylindrze, ale jest natychmiast usuwana w celu ochrony przed niepożądanym drukowania poufnych dokumentów.

 

RISO i Quality systemTM pozwala na dwukierunkową komunikację między powielaczami a materiałamieksploatacyjnymi poprzez miniaturowe czujniki zainstalowane w pojemniku na farbę i w rolce matrycy.

Daje to następujące korzyści:

 • Automatyczne zapewnienie optymalnej jakości wydruków

 • Zabezpieczenie przed błędami w obsłudze

 • Ostrzeganie o niskim stanie materiałów eksploatacyjnych

 • Zminimalizowanie strat papieru Logo RISO i Quality oznacza iż produkt jest kompatybilny z systemem RISO i Quality S.

 

RISOGRAPH EZ571(A3)                RISO PC-Interface USB 2.0

Rozdzielczość                                                                    Rozdzielczość skanowania:              300dpi x 600dpi

Rozdzielczość druku:                        300dpi x 600dpi

(600dpi x 600dpi: gęstość perforacji na matrycy)

 

Metoda tworzenia matryc/drukowania                                       Szybkie, cyfrowe tworzenie matryc/

w pełni automatyczny druk matrycowy

Typ oryginału                                                                     Książka (maks. 10 kg), arkusz

Rozmiar oryginału (maks./min.)                                    Z użyciem szyby ekspozycyjnej:

50 × 90 mm - 310 × 432 mm

Z użyciem automatycznego podajnika dokumentów AF-VI:

100 × 148 mm - 310 × 432 mm

Gramatura oryginału                                                        Z użyciem szyby ekspozycyjnej: maks. 10 kg

Z użyciem automatycznego podajnika dokumentów AF-VI:

50 g/m2 - 128 g/m2

Rozmiar papieru do drukowania (maks./min.)           100 × 148 mm - 310 × 432 mm

Pojemność pojemnika na papier                                   1000 arkuszy (64 g/m2)

Gramatura papieru do drukowania                               46 g/m2 - 210g/m2

Tryb przetwarzania obrazu                                                            Tekst, Foto (Standardowy/Portret/Grupa), Duo (Tekst/Foto/Usuwanie cieni), Ołówek (Ciemniej/Jaśniej)

Czas tworzenia matrycy                                                  Około 20 sekund

 (A4/Portret/współczynnik reprodukcji 100%)

Obszar druku (max)                                                         291 × 413 mm

Współczynnik reprodukcji                                                              Powiększenie: 50-200%

Standardowy współczynnik reprodukcji (powiększenie): 163%, 141%, 122%, 116%

Standardowy współczynnik reprodukcji (pomniejszenie): 87%, 82%, 71%, 61%

Margines+: 90 - 99%

Prędkość druku                                                                 Około 60 - 130 stron na minutę (pięć poziomów ustawień)

Regulacja położenia obrazu                                            Pionowa: ±15 mm pozioma: ±10 mm

Podawaniefarby                                                                W pełni zautomatyzowany (pojemnik 1000 ml)

Matryce zapas/usuwanie                                                W pełni automatyczne (około 220 arkuszy na rolce)

Pojemność pojemnika na zużyte matryce                   100 arkuszy

Interfejs użytkownika                                                     Panel dotykowy LED, ze wskaźnikami postępu drukowania, obsługiwany z przodu

Wyposażenie dodatkowe                                                               Automatyczny podajnik dokumentów AF-VI, bęben kolorowy, bęben A4(Letter) W, taca na szerokie stosy, licznik kart, separator zadań, karta pamięci do zapisu dokumentów, podajnik kart, podajnik kopert, podstawka,

uchwytfarb/matrycy, RISO Network Card, RISO Controller IS300

Źródło zasilania                                                                  EZ571E: 220-240 V~,50-60 Hz, 1,6 A

Wymiary                                                                              W czasie pracy (dł. × szer. × wys.):               

1415 × 655 × 665 mm

Podczas przechowywania (dł. × szer. × wys.):

780 × 655 × 665 mm

Masa                                                                                     Około 103 kg

Standard bezpieczeństwa                                               Zgodność z normą IEC 60950-1, do użytku w pomieszczeniach, poziom zanieczyszczeń 2(*1), do wysokości 2000m n.p.m.

Uwaga:

• Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi.

(*1) Poziom zanieczyszczeń w środowisku użytkowania spowodowany brudem i pyłem w powietrzu. Poziom “2”

odnosi się do ogólnego środowiska pomieszczeń zamkniętych.

 
- A3 - RZ570 - EZ571 -

POLECAMY

Autoryzowany Dealer Develop

Nowe produkty

Brak nowych produktów

Kontakt

email: biuro@digicom.com.pl
tel. +48 42 715-43-96

pracujemy w godzinach
800-1600


więcej informacji ...

LiveZilla Live Help
Mapa strony Kariera Kontakt

Copyright 1992 - 2013 Digicom Centrum Druku Cyfrowego